Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
20/10/2020 - 13:00

Już wiadomo, kiedy Stanisław Kogut wyruszy w ostatnią drogę

Najpierw będzie modlitwa różańcowa za jego duszę, potem msza żałobna. W niedzielę senator Stanisław Kogut, wyruszy w swoją ostatnią drogę. Zmarł po zakażeniu koronawirusem. Jego pogrzeb, tak jak wszystkie pochówki w czasach epidemii, będzie przebiegać z uwzględnieniem sanitarnego reżimu.

Stanisław Kogut zmarł w niedzielę po południu w gorlickim szpitalu. Wiadomo, że potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Senator był schorowany. Cierpiał na cukrzycę i retinopatię, poważne schorzenie oczu. Pod koniec października skończyłby 67 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w niedzielę, 25 października. O godzinie 13 rozpocznie je modlitwa różańcowa w parafialnym kościele w Stróżach.  O 13.30 rozpocznie się msza żałobna, a potem Stanisław Kogut wyruszy w swoją ostatnią drogę. Spocznie na miejscowym cmentarzu.

Ponieważ ze względu na sytuację epidemiologiczną, w kościele będzie mogło przebywać nie więcej niż sto osób,  rodzina zmarłego prosi, aby wnętrze świątyni pozostawić najbliższym Pozostali będą mogli uczestniczyć w nabożeństwie na przykościelnym placu. Transmisje z uroczystości będzie też można śledzić na stronie parafii.

Rodzina prosi o ograniczenie kondolencji oraz przestrzeganie obowiązujących obostrzeń.(jagienka.michalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu