Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
20/05/2024 - 07:40

Piąte urodziny sześcioraczków z Tylmanowej. Urosły jak na drożdżach! [ZDJĘCIA]

Na pierwszych urodzinach było sześć tortów i na każdym po dwie świeczki, na drugich i trzecich i czwartych na stół wjechał jeden, ale za to piętrowy. Jak będzie tym razem? Najsłynniejsze polskie sześcioraczki z Tylmanowej nieopodal Łącka: Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela, kończą dzisiaj pięć lat. O ich narodzinach donosił cały świat.

Szósta niespodzianka

Dokładnie pięć lat temu, o godzinie 10.08 na świecie pojawił się Filip, pierwszy z sześcioraczków z Tylmanowej. Później, co minutę, na świat przyszły Zosia, Tymon, Nela, Kaja i... kiedy wszystkie noworodki były już w inkubatorach, okazało się że jest jeszcze Malwina, szósta niespodzianka, o której nie mieli pojęcia ani rodzice ani lekarze. To ona była najmniejsza. Aż trudno uwierzyć, że  ważyła zaledwie 890 gramów. Największe z dzieci, 1300 gramów.

Czytaj też Był owinięty tylko w biały ręcznik. Tajemnica noworodka znalezionego w oknie życia w Nowym Sączu 

Skumulowały się geny

Tuż po narodzinach sześcioraczków rozmawialiśmy z ich dziadkiem, Januszem Kołodziejczykiem. Skąd się wzięła ta pomnożona przez sześć radość? - To chyba zmasowane działanie genów. W rodzinie, po stronie mojego taty i po stronie mojej mamy, kilkakrotnie pojawiały się bliźnięta. Tato ma siostry bliźniaczki.  Bliźniaki ma też siostra mojej mamy. Może to się wszystko skumulowało, a to tego zięć jest pewnie wyjątkowy i wyszły z tego sześcioraczki – mówił ze śmiechem Kołodziejczyk.

Rodzice sześcioraczków pracują w rodzinnej firmie. Mają swój dom, więc było pewne, że  miejsca dla maluchów nie zabraknie. Jednak ich dziadek już wtedy się zamartwiał, jak to będzie z ogarnianiem takiej gromadki. - Z jednym dzieckiem jest co robić, a co dopiero z szóstką. Nad tym szczęściem, trzeba się napracować - mówił Janusz Kołodziejczyk.

Czytaj też To prawdziwa sensacja. Doda przyjechała do swojego chłopaka spod Łącka? [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Każdy wcześniak to mały wojownik

Kiedy maluchy skończyły rok, mama sześcioraczków przyznała na Instagramie, że każde z  rozwija się inaczej, każde napotyka na swojej drodze mniejsze lub niestety większe trudności. - Jedno jest pewne, każdy wcześniak to mały wojownik – pisała w mediach społecznościowych Klaudia Marzec i podkreśla  że cieszyła się z każdego, nawet najmniejszego postępu maluchów.

Czytaj też Co ona takiego w sobie ma! Cudowna dziewczyna z Nowego Sącza oczarowała cały świat [ZDJĘCIA][WIDEO]

Sześć małych charakterków

Każde z nich ma inny charakter  - Nelka to nasz mały śmieszek, Kaja jest bardzo spokojna, Tymon impulsywny, Zosia lubi skupiać na sobie uwagę, Malwinka jest pieszczochem a Filip to trochę taki przewodnik całej szóstki – mówiła w  jednym z wywiadów mama sześcioraczków Klaudia Marzec.

– Sześcioraczki  mają starszego Oliwiera. Chłopiec ma osiem lat. Jego rodzice podkreślali że bardzo dobrze sobie radzi z tak licznym rodzeństwem.

Naszym sześcioraczkom w dniu ich piątych urodzin składamy najlepsze życzenia. Rośnijcie zdrowo  i bądźcie radością dla swojego brata i rodziców.([email protected]) fot. Instagram, screenn UMWM

Czytaj też Znany piosenkarz zakochany na zabój w pięknej miss z Nowego Sącza. Miłość dodaje mu skrzydeł?[WIDEO] [ZDJĘCIA] 

Zobacz jak rosły sześcioraczki i jak wyglądają teraz. Kliknij TUTAJ

StronyDziękujemy za przesłanie błędu