Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
11/05/2021 - 06:15

Kończą u nas budować zielone hektary szczęścia [ZDJĘCIA]

Największym majowym hitem w Nowym Sączu okazał się nowo otwarty Park Strzelecki, który przeżywa prawdziwe oblężenie. Niebawem swój kawał zielonego szczęścia będą mieć też mieszkańcy Limanowej. Kawał, bo to dziesięć hektarów.

Rozjeżdżane koparkami hałdy ziemi, tak blisko dwa lata temu wyglądał teren nad brzegami potoku Jabłonieckiego. To wtedy w Limanowej ruszyła największa w mieście inwestycja. Dziesięć hektarów miało się zamienić w superpark.

Zanim na teren budowy wjechały ciężkie maszyny, trzeba było wyciąć chore drzewa, a te które miały pozostać, oddać w ręce fachowców od pielęgnacji zieleni.  Potem, po niwelacji gruntu, rewitalizacja ruszyła z kopyta.

Teraz inwestycja jest już prawie gotowa i trwa dopinanie ostatnich guzików. Na rozległym terenie każdy znajdzie jakiś zakątek dla siebie. Dla tych, którzy chcą zażyć sportu i rekreacji jest pumptrack, plac zabaw, stoły tenisowe, siłownia pod chmurką, trampoliny, także boisko i  ścieżka leśna z tarasami widokowymi. Jest nawet niewielkie pole golfowe!

Altanki, alejki, ścieżki dla cyklistów mogą z kolei wybrać ci, którzy wolą spacer, jazdę na rowerze albo samotną kontemplację.  Dla spragnionych relaksu są tarasy nad potokiem z miejscami do leżenia. Zejście do potoku zaprojektowano jako nachodzące na siebie podesty żelbetonowe połączone schodami terenowymi.

W parku jest też piękna fontanna posadzkowa wyposażona w obwody świetlne zsynchronizowane z obwodami wodnymi, tak by każda figura wodna była odpowiednio oświetlona lampą. Jest też zaplecze sanitarne z wiatą rowerową. 

Nowy limanowski park, którym już niebawem będą się mogli cieszyć mieszkańcy Limanowej i turyści kosztował ponad 16 milionów złotych . (jagienka.michalik@sadeczanin.inf). fot. UML)

Nowy park w Limanowej już prawie gotowy
Ten kawał zielonego szczęścia ma dziesięć hektarów!


Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny - katalog