Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
04/11/2019 - 12:10

To już klepnięte, będzie remont powiatówki w Mszalnicy

Mamy doskonałe wiadomości dla mieszkańców Mszalnicy w gminie Kamionka Wielka. Powiatowy Zarząd Dróg wyremontuje tu drogę. Kiedy?

Ostateczna decyzja w tej sprawie to pokłosie m.in. spotkania starosty Marka Kwiatkowskiego z mieszkańcami sołectwa i wójtem gminy Kamionka Wielka. Gospodarza powiatu zaprosili tu radni powiatowi Michał Nowak i Józef Świgut, którzy już od wielu miesięcy zabiegali o remont tutejszej drogi mitygowani przez lokalną społeczność a dalej radnych gminy Kamionka Wielka. Chodzi o trzykilometrowy odcinek Nowy Sącz – Cieniawa, który obecnie jest w opłakanym stanie.

Zobacz też: Kto ma za nic bezpieczeństwo dzieci w Mszalnicy? Mocne słowa radnego

Rozgoryczenie miejscowych sięgnęło zenitu, gdy jeszcze poprzednie władze powiatu zmodernizowały drogę łączącą gminy Grybów i Kamionka Wielka na trasie od Nowego Sącza do Mystkowa. Mszalnicę remont ominął choć tu jezdnia nie była odnawiana od kilkudziesięciu lat. Obecnie, jak poinformował nas dyrektor PZD w Nowym Sączu Adam Czerwiński, zarząd powiatu ujął to przedsięwzięcie na liście priorytetów inwestycyjnych. Stosowny wniosek o przyznanie rządowego dofinansowania jest już złożony – zgodnie z procedurami – do władz województwa w Krakowie. Starostwo czeka teraz tylko na podpis premiera, który zatwierdzić ostatecznie wysokość środków na remonty dróg w ramach tzw. powodziówek.

Kiedy ruszą roboty? Już w przyszłym roku. Dodatkowo – jak podkreśla Nowak – cały czas otwarta jest sprawa budowy chodnika obok Szkoły Podstawowej w Mszalnicy. Tu jednak przygotować projekt, uzyskać pozwolenie na budowę i wyłożyć 50 procent wartości inwestycji musi gmina kamionka Wielka.

ES [email protected] Fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)