Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
04/12/2017 - 08:00

Jubileusz z przytupem. Ptoszkowiokom stuknęło 10 lat

To już 10 lat jak zespól Ptaszkowioki zachwyca publiczność swoim tańcem i śpiewem. Artystyczną dekadę sympatyczna grupa uczciła hucznym jubileuszem.

Działający przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Ptaszkowej zespół ma na koncie wiele nagród, w tym pierwsze miejsce na Przeglądzie Tanecznym w Dębicy w 2012 r. i pierwsze miejsce na Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Gorlicach w 2016 r.

- Zespół kultywuje tradycję i jest też przywiązany do wartości patriotycznych - podkreśliła Beata Wajdzik, dyrektor ZS-P nr 1 w Ptaszkowej. - Data obchodzonego dziś jubileuszu nie jest przypadkowa. To 186. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego.

Z okazji jubileuszu zespół przygotował musical pt. "Ptoszkowianka – droga do marzeń", w który zaangażowano także najmłodszych członków formacji, czyli przedszkolaków.

- Gratuluję zespołowi jubileuszu i życzę kolejnych - mówił wicestarosta Antoni Koszyk. - Zarząd Powiatu wspiera działalność zespołów folklorystycznych. "Ptoszkowioki" nagrały już płytę z kolędami w Fonotece Powiatowej, zawierającej ponad 150 tytułów. Nie ma przeszkód, by nie trafiła do niej kolejna płyta zespołu.

Z życzeniami pośpieszyła też małopolski kurator oświaty Barbara Nowak, która była pod wielkim wrażeniem występu.

- Jestem przekonana, że sława "Ptoszkowioków" wyjdzie daleko poza granice powiatu, Małopolski i kraju - stwierdziła Barbara Nowak.

Wśród gości, świętujących jubileusz zespołu byli dziś m.in. poseł Barbara Bartuś i regionalny dyrektor Lasów Państwowych w Krakowie Jan Kosiorowski.

(Jm) źródło:Starostwo Powiatowe w Nowym SaczuDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020