Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 13 listopada. Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy
25/06/2019 - 14:15

Poseł Józef Leśniak został wiceprzewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych

Sądecki poseł będzie miał nową funkcję, został wybrany do prezydium Komisji Spraw Zagranicznych. Zastąpi na tym stanowisku Małgorzatę Gosiewską, która objęła funkcję wicemarszałka Sejmu.

Stanowisko poseł Józef Leśniak objął po tym, jak został wybrany przez innych członków Komisji Spraw Zagranicznych w Sejmie. Udało nam się skontaktować z parlamentarzystą, który jest w drodze do Strasburga, gdzie trwa zgromadzenie parlamentarne Rady Europy. Delegat na to wydarzenie o nowych obowiązkach opowiedział nam będąc na lotnisku.

- Jest to dla mnie kolejne wyzwanie, ale również wielki zaszczyt, że mogę zasiadać w prezydium Komisji Spraw Zagranicznych. To duże wyróżnienie, że rekomendowano mnie na to stanowisko - mówił Józef Leśniak. - Jeśli chodzi o politykę zagraniczną i szeroko rozumiane sprawy międzynarodowe, od początku kadencji tym się zajmowałem. Czy to poprzez udział w komisji, czy jako członek delegacji do Rady Europy, wiec można powiedzieć niejako wpisuje się to w obszar moich zainteresowań. 

Jakie cele i założenia w pracach komisji? - Mamy przed sobą wiele wyzwań, wiele się do tej pory wydarzyło i pewnie wiele rzeczy będzie miało miejsce. Celem nadrzędnym dla nas jest budowanie i umacnianie pozycji Polski, jako ważnego partnera, równoprawnego w strukturach Unii Europejskiej, ale również wiarygodnego członka Sojuszu Północnoatlantyckiego - podsumował poseł.

([email protected]). Fot. archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sądeczanin MOTO 2019