Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
25/04/2017 - 14:35

Jeździli samochodem z talerzem na masce. Co ich za to spotkało?

Musieli jeździć samochodem z zamontowanym na masce talerzem stewarda, pokonać tor przeszkód na motorowerze. wypełniać testy wiedzy o przepisach ruchu drogowego i sprawdzić się w udzielaniu pierwszej pomocy. Tak wyglądała w sądeckiej „samochodówce” rywalizacja uczniów szkół średnich podczas powiatowych eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego.

Tych uczniów, którym przyszło się zmierzyć w motoryzacyjnym turnieju organizowanym w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu czekały nie lada wyzwania i super nagroda. Darmowy kurs prawa jazdy.

Uczniowie wypełniali testy wiedzy o przepisach ruchu drogowego i sprawdzali się w udzielaniu pierwszej pomocy. Mieli do pokonania tor przeszkód na motorowerze i musieli wykazać się precyzyjną jazdą, kierując samochodem z zamontowanym na masce talerzem Stewarda.

Nie zabrakło też pozakonkursowych atrakcji – jazdy na gokarcie i sprawdzenia wytrzymałości organizmu w symulatorze dla lotników, który w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu służy do symulacji przeciążeń, występujących podczas dachowania samochodu.

Spośród szkół z terenu powiatu nowosądeckiego pierwsze miejsce wywalczyli reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. Najlepszymi zawodnikami z Nowego Sącza okazali się natomiast uczniowie Zespołu Szkół nr 1.

Piotr Litwiński, właściciel Akredytowanego Ośrodka Szkoleniowego w Tęgoborzu zawodnikom, którzy uzyskali najlepsze wyniki indywidualnie przekazał bony na darmowy kurs na dowolną kategorię prawa jazdy w jego placówce.

Otrzymali je Józef Jarek z Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu i Jan Gacek z Zespołu Szkół Ponadgimazjalnych w Starym Sączu.

Zdobywcy pierwszych nagród wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich turnieju, które odbędą się 20 maja w Tarnowie.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

Turniej Motoryzacyjny uczniów szkól średnich w Nowym Sączu
w sądeckiej "samochodówce odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020