Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
24/04/2019 - 13:30

Jeszcze niedawno na sądeckim osiedlu Tłoki były fundamenty, a teraz…

Budowa schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu postępuje zgodnie z planem. Inwestycja ma zakończyć się z końcem maja.

Schronisko, o które część mieszkańców walczyło przynajmniej kilkanaście lat jest budowane przy ul. Tłoki od jesieni 2018 roku. Wstrzymane prace wznowiono w marcu tego roku.  

Jeszcze niedawno, w miejscu, gdzie będzie działało schronisko można było zobaczyć jedynie wylane fundamenty, a dzisiaj stoi już budynek. Wydzielone są też miejsca, na których będą stały boksy dla zwierząt.

Podczas ostatniej sesji radni zabezpieczyli w tegorocznym budżecie kwotę 140 tysięcy złotych na utrzymanie schroniska od czerwca do końca tego roku.

Właśnie ta kwota wprowadzona do budżetu zwróciła na sesji uwagę radnego Józefa Hojnora. Dociekał on, jakie koszty są planowane w związku z prowadzeniem schroniska.

- Do tej pory mówiło się, że w lwiej części ta kwestia będzie spoczywała na barkach wolontariuszy – mówił radny Hojnor.

Wiceprezydent Artur Bochenek odpowiadając na to pytanie zaznaczył, że kwestia wolontariatu w schronisku brana jest oczywiście pod uwagę, ale miasto planuje ogłosić konkurs ofert na prowadzenie schroniska.

Obiekt, w którym fachową opiekę, utrzymanie i schronienie znajdzie 70 bezpańskich psów i 15 kotów ma być oddane do użytku pod koniec maja.

Do tego czasu miasto musi postanowić, kto będzie odpowiedzialny za schronisko i opiekę nad zwierzętami. Władze miasta biorą pod uwagę różne opcje. Myślą o ogłoszeniu konkursu na prowadzenie schroniska dla organizacji pozarządowych, albo ogłoszeniu przetargu na to zadanie.

– Chcemy powierzyć prowadzenie schroniska podmiotowi, który się na tym zna i się w tym specjalizuje – zaznaczał wiceprezydent Bochenek.

Sto czterdzieści tysięcy złotych jest przeznaczone m.in. na etaty, utrzymanie schroniska, na opiekę weterynaryjną oraz leki.

[email protected], fot. IM.

schronisko dla zwierząt w Nowym Sączu
Budowa schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu postępuje zgodnie z planem. Inwestycja ma zakończyć się z końcem maja.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)