Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
28/09/2017 - 13:15

Jest wyrok: mieszkanie „psiej apokalipsy” będzie sprzedane! Właściciele czworonogów muszą się wynieść

Jak poinformował nas zarządca wspólnoty przy Zamenhofa 8, dziś (28 września) w Sądzie Okręgowym zapadł wyrok umożliwiający sprzedaż mieszkania, w którym właściciele trzymali ponad 20 psów. Tym samym nie tylko psy, ale i lokatorzy - ich właściciele będą musieli się wyprowadzić.

O dramacie, który od kilku lat miał miejsce przy ulicy Zamenhofa 8 w Nowym Sączu pisaliśmy już w publikacjach: 

Psia apokalipsa w dwupokojowym mieszkaniu na czwartym piętrze! Strop się wali od fekaliów 22 psów 

Jeśli odbierzecie mi psy, to się zabiję - mówi właściciel 22 psów z Zamenhofa 

Groźba epidemii jest całkowicie realna! Ale sanepid 22 psów z mieszkania nie usunie… 

Właścicieli psów z Zamenhofa boją się wszystkie okoliczne schroniska! Miasto weźmie na siebie koszt eksmisji czworonogów?

Miasto eksmituje czworonogi! Koniec psiej apokalipsy na Zamenhofa

- Wcześniej sprawa była zawieszona, bo lokatorzy tego mieszkania zaskarżyli uchwałę wspólnoty w tej sprawie – mówi administrator wspólnoty Wiesław Gawlikowski. – Na uprawomocnienie wyroku, który właśnie zapadł w Wydziale Cywilnym trzeba będzie zaczekać dwa tygodnie, ale wszystko wskazuje na to, że sprawa zmierza w końcu do szczęśliwego finału – zaznacza.

Co ma sprzedaż lokalu do przetrzymywania ponad 20 psów? Gdy wyrok sądowy o eksmisji czworonogów uzyskany przez właścicielkę mieszkania okazał się bezskuteczny –właścicielka lokalu nie dysponowała pieniędzmi niezbędnymi do przetransportowania psów do schroniska i ich późniejszego utrzymania – wspólnota przy Zamenhofa podjęła decyzję o przymusowej sprzedaży mieszkania za uporczywe i nagminne naruszanie wszystkich możliwych artykułów dotyczących obowiązków i praw lokatorskich.

Zobacz też: „Uwaga! po Uwadze”: psia apokalipsa trwa a wstyd poszedł w świat z Nowego Sącza na żywo

Uchwała ta nie budziła sprzeciwu samej właścicielki, ale lokatorów, w tym jej syna –i owszem. Ale jak wynika z wyroku sędzia uznał rację wspólnoty.

- Pani sędzina bardzo mądrze i bardzo obrazowo uzasadniła wyrok. Powiedziała wprost, że nikt niezależnie od okoliczności  nie ma prawa do terroryzowania innych – relacjonuje z satysfakcją Gawlikowski.

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)