Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
28/11/2018 - 08:45

Jest przewodniczącym Powiatowej Rady Rynku Pracy dla Nowego Sącza, czy nie?

Leszek Langer, dyrektor Sądeckiego Urzędu Pracy, będącego jednostką Urzędu Miasta dowiedział się w miniony piątek, że obecne władze Nowego Sącza nie wyrażają woli dalszej z nim współpracy. Obecnie przebywa on na zwolnieniu lekarskim. Szkopuł jednak w tym, że odwołanie dyrektora SUP musi być zaopiniowane dodatkowo przez Powiatową Radę Rynku Pracy dla Miasta Nowego Sącza. Taka opinia jest kluczowa.

A kto stoi na jej czele.? Stoi, albo stał, jeszcze kilkanaście dni temu, Wojciech Piech, wiceprezydent Nowego Sącza z poprzedniej ekipy.

Zapytaliśmy Wojciecha Piecha, czy nowe władze miasta zasięgały opinii Powiatowej Rady Rynku Pracy dla Miasta Nowego Sącza w sprawie dyrektora Langera.

- Nie wiem w ogóle, czy jestem jeszcze przewodniczącym Powiatowej Rady Rynku Pracy dla Miasta Nowego Sącza, czy już nie - mówi Wojciech Piech. - W każdym razie nie zostałem powiadomiony o planach zwolnienia dyrektora Sądeckiego Urzędu Pracy. Nowe władze miasta Nowego Sącza nie zasięgały opinii w sprawie odwołania ze stanowiska tej osoby. Chcę zaznaczyć, że do zwolnienia dyrektora SUP niezbędna jest opinia tego gremium. Do prezydenta miasta należy kwestia zbadania, czy ta procedura rozstania się z dyrektorem SUP została przeprowadzona prawidłowo.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu