Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
03/01/2019 - 17:15

Jest nowy dyrektor MOSiR i szefowa Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej UM

Marcin Rojna został nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. Wygrał konkurs na to stanowisko. Wiemy też, kto pokieruje Wydziałem Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta. Obowiązki dyrektora tego wydziału pełniła będzie Małgorzata Kuśmierkiewicz.

Marcin Rojna startował podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych do Rady Miasta Nowego Sącza z okręgu nr 2 (osiedle: Barskie, Chruślice, Falkowa, Gołąbkowice, Piątkowa, Westerplatte) z listy Koalicja Nowosądecka. Z tego okręgu mandat radnego otrzymał Maciej Prostko. Z tego też okręgu startowała do Rady Miasta, lecz bezskutecznie - Agnieszka Łobodzińska - Obrzut. Obecnie  jest ona asystentką prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miasta w Nowym Sączu nowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji został wyłoniony na to stanowisko w drodze konkursu. Zastąpił on Pawła Badurę, który jeszcze w starym roku otrzymał wypowiedzenie z pracy.

Marcin Rojna jest magistrem inżynierem, absolwentem Politechniki Krakowskiej (Wydział Mechaniczny, specjalizacja inżynieria materiałowa) oraz absolwentem podyplomowych studiów menadżerskich, które ukończył w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie - Kolegium Zarządzania i Finansów.

Od 2008 roku prowadził własną działalność gospodarczą. Wcześniej między innymi pracował w kilku dużych spółkach. Był dyrektorem, wiceprezesem, zastępcą dyrektora do spraw handlowych i kierownikiem działu ofertowania i pozyskiwania kontraktów.

Wiadomo już też po rozstrzygniętym konkursie, kto pokieruje Wydziałem Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Obowiązki dyrektora będzie pełniła Małgorzata Kuśmierkiewicz. 

Nowa szefowa Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej ukończyła w 2009 roku Akademię  Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi na kierunku pedagogika, specjalizacja: pedagogika i promocja zdrowia oraz w 2006 roku zakończyła edukację w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu na kierunku pielęgniarstwo.

Jest absolwentką Liceum Medycznego w Nowym Sączu. Ostatnio pracowała w Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym w Nowym Sączu na stanowisku pielęgniarka anestezjologiczna na bloku operacyjnym oraz w Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu na stanowisku starszej pielęgniarki na Intensywnej Terapii Kardiologicznej. Była także wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu oraz w Policealnej Szkole TEB - Edukacja w Nowym Sączu.

Jeszcze nie został natomiast rozstrzygnięty konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu.

[email protected], Fot. RG.Dziękujemy za przesłanie błędu