Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
15/06/2021 - 14:05

Jest kasa tylko na jedno osuwisko. Gdzie zainwestuje Kamionka Wielka?

Kamionka Wielka to obok Piwnicznej-Zdroju i Grybowa ten samorząd, który ma na swoim terenie wyjątkowo dużo osuwisk. Samorząd właśnie dostał pomoc od rządu, ale co można zrobić za jedyne 120 000 zł?

Jest kasa tylko na jedno osuwisko. Gdzie zainwestuje Kamionka Wielka?

Jak już pisaliśmy w publikacji Za mało pieniędzy na osuwiska. W Piwnicznej-Zdroju boją się konsekwencji trzy gminy z Małopolski otrzymały właśnie od rządu pieniądze na zabezpieczenie osuwisk. Piwniczna-Zdrój, Zakliczyn i Kamionka Wielka właśnie z rządowej rezerwy celowej mają w sumie do dyspozycji 3 654 800 zł na pięć zadań. Kamionce z tej puli przypadło ledwie 120 000 zł. Co można zrobić za te pieniądze?

Otóż są to środki „znaczone”, na konkretny cel. – Te 120 tysięcy złotych przeznaczone są na przygotowanie projektu budowlanego w ramach zadania „Stabilizacja osuwiska wraz z odbudową drogi Wolniki w miejscowości Mszalnica” – informuje sekretarz gminy Małgorzata Antkiewicz-Wójs.

Urzędniczka zaznacza przy okazji, że samorząd dostał w tym wypadku maksymalne dofinansowanie, bo 120 000 to 80 procent wszystkich kosztów przedsięwzięcia. Pozostałe 30 000 zł gmina wyłoży z własnego budżetu. Przy okazji Antkiewicz-Wójs przypomina, że w zeszłym roku Kamionce-Wielkiej udało się z kolei pozyskać pieniądze na opracowanie dokumentacji geologiczno inżynieryjnej dla tego przedsięwzięcia.

Projekt budowalny z kolei ma być gotowy do końca tego roku. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info / UG w Kamionce Wielkiej)
Dziękujemy za przesłanie błędu