Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
28/04/2021 - 12:35

Jest kalendarz odmrażania gospodarki. Co otwierają, na a co trzeba poczekać

Przedsiębiorcy mogą odetchnąć z ulgą, a wszyscy spragnieni normalności w czasach pandemii mogą się szykować do wyjścia w miasto i wyjazdów poza miasto. Rząd wreszcie podał harmonogram odmrażania gastronomicznej branży. Premier przekazał dobre wieści.

Już od 8 maja znowu  otworzą się drzwi hoteli, pensjonatów i obiektów noclegowych.  Konieczne będzie jednak zachowanie reżimu sanitarnego. Gościom zostanie udostępniona jedynie połowa wolnych miejsc noclegowych. W hotelach pozostaną jednak zamknięte strefy gastronomiczne oraz welness i SPA. Posiłek w lokalu będzie można zjeść dwa tygodnie później. 

- Dane epidemiczne pozwalają na podjęcie decyzji związane z odmrażaniem gospodarki – mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. -  Dane dają podstawę do ostrożnego optymizmu. Najgorsze za nami, ale pamiętajmy, że ponad 25 tysięcy osób wciąż przebywa w szpitalach. Harmonogram działań uzależniamy od sytuacji epidemicznej.  Trzecia fala z wysokim prawdopodobieństwem przełamała się

Od połowy maja, także w reżimie sanitarnym, ruszą ogródki przy restauracjach i kawiarniach. Od 1 maja możliwe będzie uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Obowiązywać będzie jednak limit klientów. Maksymalne obłożenie to 50 proc.

 Co z siłowniami? Znalazły się dopiero na końcu harmonogramu.  Branża fitness musi czekać do 29 maja. ([email protected])fot. KPRM

.


Dziękujemy za przesłanie błędu