Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
05/08/2021 - 10:30

Jest co świętować! Ochotnicza Straż Pożarna w Muszynce ma sto lat!

Druhowie ochotnicy ratują życie ludzkie i mienie. Ochotnicza Straż Pożarna w Muszynce (gmina Krynica-Zdrój) pomaga potrzebującym od stu lat. Z tej okazji, w sobotę (7 sierpnia) odbędą się oficjalne uroczystości.

                              

Ochotnicza Straż Pożarna w Muszynce powstała w 1920 roku. Początkowe wyposażenie jednostki było bardzo skromne. Do dyspozycji druhowie mieli hełmy, węże, ręczną syrena, drabiny oraz sikawkę, zakupioną za pieniądze ze sprzedaży drewna. Od 2019 roku OSP Muszynka ma nowoczesną remizę.

A w ubiegłym roku jednostka otrzymała nowoczesny strażacki wóz bojowy MAN. Do tej pory na wyposażeniu jednostki był 50-letni Mercedes.

Praca druhów OSP polega na zapobieganiu pożarom, a także uczestniczeniu w akcjach ratowniczych i innych klęskach żywiołowych. Strażacy ochotnicy uświadamiają ludność o konieczności i sposobach ochrony przed pożarami.

Wśród swoich członków, rozwijają zainteresowań w dziedzinie kultury, oświaty i sportu.

                               

W najbliższą sobotę, 7 sierpnia o godzinie 13, na stadionie sportowym w Muszynce odbędą się obchody jubileuszu 100 lecia działalności jednostki. Program uroczystości obejmuje mszę św., a także pożegnanie obecnego sztandaru, a poświęcenie i przekazanie nowego, odznaczenie zasłużonych druhów oraz wbicie gwoździ pamiątkowych. Dla wszystkich uczestników przewidziany poczęstunek. (MK) fot. ilustracyjne, aut, OSP MuszynkaDziękujemy za przesłanie błędu