Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
17/09/2023 - 16:45

Jesienna „wystawka” w Nowym Sączu. Pozbądź się starych rupieci za darmo [HARMONOGRAM ODBIORU]

Stare meble, opony, zużyty sprzęt AGD, sprzęt elektryczny i elektroniczny, stare niepotrzebne przedmioty i inne rupiecie zalegające na strychach, w szopach i komórkach. Warto pozbyć się tego, co jest niepotrzebne. Co tylko zawadza. Przedmioty zostaną odebrane w określony dzień za darmo.

Mieszkaniec nie ponosi kosztów. Musi tylko wystawić niepotrzebne przedmioty przed garaż, blok, dom. W Nowym Sączu trwa właśnie jesienna „wystawka”.

Warto przypomnieć, że wystawka przedmiotów wielkogabarytowych jest prowadzona dwa razy w roku. Wiosną oraz o tej porze roku, czyli u schyłku lata i na początku jesieni.

W tym roku jesienna „wystawka” rozpoczęła się 6 września, a pierwszym osiedlem, gdzie była prowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych były sądeckie „Wólki”.

Tradycyjnie już odpady należy wystawić przed swoje posesje do godziny 8 rano w dniu ich odbioru.

- Odbiór odpadów wielkogabarytowych realizowany jest tylko z nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej – informuje Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej zachęcają również do pobrania aplikacji EcoHarmonogram, dzięki której posiadacz tej aplikacji o każdym odbiorze odpadów będzie informowany z wyprzedzeniem.

Poniżej przedstawiamy daty odbioru na poszczególnych osiedlach.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu