Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
03/08/2020 - 10:50

Jesienią do OSP w Lipnicy Wielkiej trafią aparaty nadciśnieniowe. Co to takiego?

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipnicy Wielkiej (gmina Korzenna) ma się czym pochwalić. Jej władzom udało się pozyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Na co strażacy przeznaczą pieniądze?

W ramach dofinansowania OSP w Lipnicy Wielkiej planuje zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczego, który będzie bardzo pomocny podczas kolejnych akcji i wyjazdów jednostki. Jak czytamy na stronie urzędu gminy Korzenna, we wniosku wskazano, że pieniądze z dofinansowania mają być przeznaczone między innymi na zakup aparatów nadciśnieniowych z sygnalizatorami. Czemu służą?

Sprzęt sprawdza się szczególnie podczas pożarów. Dzięki niemu strażacy mogą bezpiecznie wchodzić do zadymionych pomieszczeń, bez obaw o to, że wdychają skażone powietrze, którym trudno oddychać. Sprzęt ułatwi im także wykonywanie codziennych obowiązków.

Czytaj też: Ponad 230 tysięcy dotacji dla jednostek OSP z Korzennej! Strażacy kupią nowy wóz

Dotychczas strażacy posiadali tylko dwa takie aparaty. Zakup kolejnych dwóch sprawi, że oddział rezerwowy będzie mógł brać czynny udział w akcjach ratowniczych. Ponieważ dopełnianie wszelkich formalności w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych” trwa, sprzęt pojawi się w jednostce dopiero jesienią.

[email protected], fot. ilustracyjne, Pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu