Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
01/07/2020 - 15:40

Jeden zarażony, 45 osób na kwarantannie! COVID-19 panoszy się w Starym Sączu

Na wczorajszej sesji burmistrz Jacek Lelek zaapelował do starosądeckiej społeczności o rozwagę i ostrożność – na terenie gminy Stary Sącz odnotowano bowiem wzrost statystyk związanych z występowaniem COVID-19. Sanepid poddał kwarantannie już 45 osób, ale na tym nie koniec alarmujących wieści.

Jeden zarażony, 45 osób na kwarantannie! COVID-19 panoszy się w Starym Sączu

Od chwili ogłoszenia epidemii COVID-19 do 27 kwietnia osób objętych kwarantanną w związku z COVID-19 w gminie Stary Sącz było 435 – 2 procent ogółu miejscowych. Burmistrz Jacek Lelek, który podawał te dane na sesji podkreślał, że wszystkie zostały objęte nadzorem niejako z urzędu, po powrocie do Polski z zagranicy. I to były bardzo optymistyczne wieści, bo u żadnej z nich nie stwierdzono ostatecznie zakażenia.

Zobacz też: Stary Sącz: burmistrz Jacek Lelek dostał absolutorium jednogłośnie

Teraz sytuacja znów robi się poważna. Dziś objętych jest kwarantanną kolejnych 45 osób a u jednej czy dwóch stwierdzono obecność COVID-19. – Chciałbym zaapelować o rozwagę i ostrożność. Przez długi czas, kiedy patrzyliśmy jak kronawirus się rozwija a byliśmy w izolacji, czuliśmy się bezpiecznie, bo koronawirus rzeczywiście nas omijał. W tej chwili zarejestrowaliśmy na terenie naszej gminy wzrost mieszkańców w kwarantannie, co wskazuje na zwiększoną ilość osób, które miały kontakt z osobami zakażonymi, osobami, u których potwierdzono zarażenie – mówił na wczorajszej sesji Lelek. - Jest również przypadek, a być może przypadki, na terenie naszej gminy zarażenia. Potrzebna jest więc koniecznie rozwaga i przestrzeganie przepisów tak, żeby to niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem zminimalizować. (…) musimy w tej chwili bardzo mocno uważać, przestrzegać wszystkich zasad, korzystać z tej wiedzy, którą już mamy na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa – apelował włodarz gminy.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: prt sc transmisja z sesjiDziękujemy za przesłanie błędu