Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
16/09/2020 - 17:10

Jeden weekend a już nad Dunajcem jest wysypisko śmieci. I co z tego?

Ludziska, serio? Wierzycie jeszcze, że nasze publikacje na ten temat cokolwiek zmienią? Mało to same samorządy, gminy obrywają od Wód Polskich za dzikie wysypiska nad Dunajcem? Mało razy alarmowaliśmy strażników miejskich, że jest następne wysypisko śmieci nad Kamienicą?

Jeden weekend a już nad Dunajcem wysypisko śmieci. I co z tego?

Prześmiewczy ten wstęp, prawda? Ale już nam w redakcji ręce opadają – gdybyśmy publikowali wszystkie zdjęcia kolejnych zaśmieconych miejsc na Sądecczyźnie, na portalu Sądeczanin.info mogłoby zabraknąć miejsca.

Piszemy to, nie dlatego, że chcemy Was zniechęcić do reagowania na taki proceder, ale by uzmysłowić – mówimy też przecież o karach, które służby porządkowe – może nie tak często, jak byśmy oczekiwali – nakładają na „śmieciarzy” a i tak nie widać by mandaty odstraszały innych przedstawicieli tej grupy.

Jeden weekend a już nad Dunajcem wysypisko śmieci. I co z tego?

Dziś dostaliśmy kolejne zdjęcia, na których widać tradycyjnie: reklamówki ze sklepów, plastikowe butelki po napojach, butelki – chyba jeszcze gorsze dla bezpieczeństwa spacerowiczów, bo szklane – po alkoholu, jakieś szmaty, worki. 

Fotki zostały wykonane nad brzegiem Dunajca. Jest jednak jakaś nowość – bo ktoś tu nawet zostawił ruszt z grilla a na nim kiełbaski…

Jeden weekend a już nad Dunajcem wysypisko śmieci. I co z tego?

Mimo wspominanych już wątpliwości zdjęcia publikujemy. I przypominamy po raz kolejny – gminy, samorządy tak naprawdę nie powinny na sprzątanie koryt i brzegów rzek wykładać ani złotówki. Bo to tereny należące już nie do nich, a do Wód Polskich.

Co to może oznaczać w konsekwencji dla nas wszystkich? A no to, że sobie kiedyś w tych śmieciach – zamiast w rzece – po prostu utoniemy… (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu