Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
28/08/2020 - 06:05

Jakie będzie weekendowe, sądeckie pogodowe rozstanie z latem?

Wiatr mocno powieje, a słońce będzie przypiekać, taka pogoda szykuje się na zakończenie wakacji na Sądecczyźnie. Reszta kraju może nam takiej aury pozazdrościć.

Bardzo łaskawa jest aura dla południowo-wschodniej Polski. Lato pożegna się z Sądecczyzną wysoką temperaturą. To będzie po prostu wymarzona pogoda na weekend. Można ruszyć w góry albo nad wodę.

Czytaj też Powiało grozą od upalnego wiatru. Drzewa waliły się na jezdnie 

Ci, którzy jeszcze chcą złapać na koniec lata opaleniznę, mają ku temu znakomite warunki. Przez trzy dni słońce będzie mocno przypiekać. W piątek, po przyjemnym, rześkim i słonecznym poranku w ciągu dnia na termometrach zobaczymy 27 stopni.  

W nocy możemy się spodziewać silnego wiatru, przed którym ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Powieje z południowego zachodu ze średnią prognozowaną prędkością do 25-35 kilometrów na godzinę, a w porywach do 70 kilometrów.

Mocno może momentami dmuchnąć tez w sobotę, która będzie bardzo gorąca. W południe słupki rtęci powędrują do 28 stopni. Prawdziwy upał, bo aż trzydzieści stopni Celsjusza przyniesie niedziela.

Czytaj też akiej akcji jeszcze nie było. Strażacy jechali na sygnale do… soku jabłkowego

W przyszłym tygodniu przyjdzie ochłodzenie. Niestety, czas żegnać się z latem.

[email protected] fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)