Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
04/11/2019 - 18:00

Jaki będzie listopad. Czy szykuje się pogodowa huśtawka?

Październik był tak ciepły, że w pierwszy dzień listopada, kiedy nad ranem słupki rtęci spadły poniżej zera przeżyliśmy temperaturowy szok. Teraz znowu termometry pokazują kilkanaście stopni na plusie, ale zaczęła się jesienna plucha. Czy szykuje się pogodowa huśtawka?

Plucha i ziąb czy może nadal ciepło i słonecznie. Jaki będzie listopad?  Synoptycy pogodowego serwisu AccuWeather zapowiadają, że pierwsza połowa miesiąca będzie cieplejsza niż średnia historyczna dla listopada, która wynosi 5-7 stopni. Ten tydzień będzie deszczowy, ale  termometry pokażą od 10 do 17 stopni. Na Sądecczyźnie jedynie w piątek pojawią się przejaśnienia.  

Wyraźny spadek temperatury przyjdzie po 17 listopada. Słupki rtęci sięgną od 2 do 5 stopni.  Pocieszeniem jest to, że przedostatni tydzień listopada  zapowiada się słonecznie. Takie warunki pogodowe będziemy obserwować do 23 listopada – prognozują synoptycy z AccuWeather.

Ostatni tydzień miesiąca ma być deszczowy z temperaturą od 6 do 9 stopni. Szykują się ulewy. Mroźne dni przyjdą dopiero na początku grudnia.

[email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu