Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
05/05/2020 - 11:00

Jaka będzie pogoda w maju. Chłód i deszcz na początek. A co dalej?

Drzewa i krzewy pysznią się soczystą zielenią, w ogrodach kwitną bzy, jabłonie i kwiaty… taki jest maj, powszechnie uważany za najpiękniejszy miesiąc w roku. Czy aura pozwoli nam się nacieszyć urokiem natury?

Bywa nieprzewidywalny. W 2011 roku w maju padał śnieg, a dwa lata temu były letnie upały. Co przyniesie nam w tym roku?  Wedle przewidywań synoptyków majowe temperatury będą oscylować na poziomie 14-20 stopni. Najcieplejsze dni przyniosą nie więcej niż 22 stopnie Celsjusza.

Czytaj też Nie tylko koronawirus. Może być gorzej. Czy Nowemu Sączowi grozi katastrofa? 

Jaki będzie ten tydzień? Jak informuje TVN meteo w ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem układu niżowego z centrum ulokowanym nad Ukrainą. Nad krajem przemieści się z zachodu na wschód chłodny front atmosferyczny, za którym napływa chłodne powietrze polarne morskie znad Skandynawii i Atlantyku Północnego.

To zaowocowało  chłodnym i mokrym wtorkiem na Sądecczyźnie. Termometry pokazały tylko 12 stopni Celsjusza. Równie zimna i mokra będzie środa. Słupki rtęci sięgną ledwie 10 stopni. Wypogodzi się w czwartek, kiedy wreszcie nacieszymy się słońcem, ale nie zrobi się cieplej. Temperatura powędruje w górę w piątek. Będzie 17 stopni.  Wyraźne ocieplenie przyniesie dopiero weekend.  

[email protected] fot. jm

Drzewa i krzewy pysznią się soczystą zielenią, w ogrodach kwitną bzy, jabłonie i kwiaty… taki jest maj w Nowym Sączu
fot.jm


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)