Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
03/12/2022 - 12:15

Jak w horrorze! Dostali zakrwawioną przesyłkę z oczami zwierząt

Przesyłka była zakrwawiona, a w środku znajdowały się oczy zwierząt, taka makabryczna paczka dotarła do konsulatu generalnego Ukrainy w Krakowie, podaje Radio Kraków. Podobne przesyłki otrzymały ukraińskie ambasady i konsulaty w kilku innych krajach.

zdjęcie ilustracyjne

O makabrycznej przesyłce, która trafiła także do ambasady ukraińskiej w Warszawie,  poinformował w mediach społecznościowych rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko.   

- Po zamachu terrorystycznym w Hiszpanii do ambasady na Węgrzech, w Holandii, Polsce, Chorwacji, Włoszech, konsulatów generalnych w Neapolu i Krakowie, konsulatu w Brnie przyszły zakrwawione przesyłki. Jak podaje Radio Kraków, w przesyłkach znajdowały się oczy zwierząt.

Jak pisze na Facebooku Nikołenko,  przesyłki były przesiąknięte substancją o charakterystycznym kolorze i miały charakterystyczny zapach. - Analizujemy sens tej wiadomości – informuje rzecznik.  

czytaj też Nie żyje organista Piotr Stachura. Miał tylko trzydzieści lat

Dyplomata poinformował też o zdewastowaniu wejścia do mieszkania ukraińskiego ambasadora w Watykanie. Z kolei ambasada w Kazachstanie otrzymała fałszywe zawiadomienie o podłożonym ładunku wybuchowym.

Ambasada Ukrainy w USA dostała natomiast list z kserokopią krytycznego pod adresem Ukrainy artykułu. Tak jak większość innych kopert ten list przysłano z terytorium jednego z europejskich krajów – napisał Nikołenko

- Mamy podstawy, by sądzić, że trwa dobrze zaplanowana kampania terroru i zastraszania ambasad i konsulatów Ukrainy - oświadczył szef  ministerstwa spraw zagranicznych  Dmytro Kułeba.  - Nie mogąc powstrzymać Ukrainy na froncie dyplomatycznym, próbuje się nas zastraszyć. Jednak mogę od razu powiedzieć, że te próby są marne. Nadal będziemy efektywnie pracować na rzecz zwycięstwa Ukrainy – dodał Kułeba.

czytaj też Pięć rozbitych aut, szóste spłonęło. Noc na drodze jak z sennego koszmaru [ZDJĘCIA] 

Jak czytamy w komunikacie, strona ukraińska współpracuje z organami ścigania innych krajów, by zbadać okoliczności wszystkich przypadków gróźb, zidentyfikować związane z tym osoby i pociągnąć je do odpowiedzialności.

Zgodnie z zarządzeniem ministra wzmacniane są środki bezpieczeństwa we wszystkich ukraińskich ambasadach i konsulatach – dodano w komunikacie.([email protected])  fot. RG, zdjęcie ilustracyjne


Dziękujemy za przesłanie błędu