Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
24/11/2020 - 16:40

Jak poseł Nowogórska z PSL ratuje przed bankructwem turystyczny biznes

- Moim zdaniem ogłoszenie ferii w jednym terminie, jednoczesne dalsze zamknięcie branży hotelarskiej, pensjonatów i prywatnych kwater nic nie da w walce z koronawirusem. Raczej może prowadzić do masowych bankructw firm – tak ostatnie działania rządu ocenia sądecka poseł Urszula Nowogórska z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Deklaruje przy tym, że przedsiębiorcy z branży turystycznej na Sądecczyźnie mogą liczyć na jej pomoc.

Poseł Urszula Nowogórska pytana o to co zrobi, żeby pomóc firmom z turystycznej branży, które walczą o przetrwanie odpowiada, że jest po rozmowach z przedsiębiorcami, hotelarzami, restauratorami, właścicielami wyciągów, a także ich pracownikami, którzy martwią się o swoje miejsca pracy.

Czytaj też Sądeccy posłowie! Wyjmijcie gwóźdź z trumny umierającego krynickiego biznesu

- Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu ja i mój klub złożyliśmy szereg poprawek  do tak zwanej tarczy antykryzysowej. To  między innymi  zniesienie PKD przy kwalifikacji do otrzymania pomocy,  czy opłacanie przez państwo wynagrodzenia i ZUS dla pracowników, którzy są na kwarantannie lub izolacji już od pierwszego dnia. Poprawki te będziemy zgłaszać także podczas prac w Senacie.

Nowogórska krytycznie wypowiada się na temat ostatnich decyzji rządu.

Czytaj też „Rząd zostawił biznes turystyczny na lodzie”. Jak im pani pomoże pani poseł? 

- Moim zdaniem ogłoszenie ferii w jednym terminie, jednoczesne dalsze zamknięcie branży hotelarskiej, pensjonatów i prywatnych kwater nic nie da w walce z koronawirusem. Dzieci chcą wyjść z domów, przecież cały czas uczą się teraz zdalnie. Państwo nie powinno im zabraniać uprawiania sportów zimowych, czy wyjazdów na ferie. Hotele i restauracje powinny być otwarte z zachowaniem reżimów sanitarnych, wyciągi powinny funkcjonować z zachowaniem dystansu.

Jak mówi posłanka, decyzje rządu są dla  niej nie do końca zrozumiałe i będą  prowadzić do masowych bankructw firm.  

- Do czego nie powinniśmy dopuścić. Będziemy zabiegać o odblokowanie handlu w niedzielę. Jestem za otwarciem branży turystycznej, gastronomicznej, transportowej i sportów zimowych. W mojej ocenie ferie powinny być rozłożone w czasie – podkreśla Nowogórska.

Czytaj tez Krynica jak wymarłe miasteczko. Będą bankructwa i zamieszki na ulicach?

Obecnie prowadzę konsultacje i rozmowy z przedstawicielami zagrożonych branż i formułujemy postulaty. W tych kwestiach będę podejmować rozmowy z rządem. W samym powiecie nowosądeckim funkcjonuje wiele wyciągów, obiektów sportowo-turystycznych, hotelarskich, prywatnych kwater i branż okołoturystycznych, których bezpośrednio jeszcze bardziej dotkną nowe obostrzenia. Musimy ochronić miejsca pracy – podkreśla posłanka PSL. (jagienka.michalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu