Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
21/04/2023 - 17:00

Rozmowa dnia: jak mała Hania z Nowego Sącza poszła po wielką sławę do telewizji i dała ognia!

To już prawdziwy szturm sądeckich talentów na telewizję. Dorośli atakują The Voice of Poland, dzieci marzą o wygranej w The Voice Kids. Wśród nich jest dziesięcioletnia Hania Sitko, która od razu podbiła serca jurorów. Jak ona to zrobiła? Mała artystka o wielkim głosie zdradziła nam sekrety swojego sukcesu. A co jeśli jej udział w programie zakończy się zwycięstwem? Czy taka mała dziewczynka udźwignie wielką sławę? Odpowiedź Hani była zaskakująca.

Hania to istny wulkan energii, a  scena to jej żywioł. To dlatego postanowiła zdobyć przepustkę do udziału w The Voice Kids. Udało się! Wcześniej jednak podczas castingu musiała się zmierzyć z… czterema tysiącami dzieci, które tak jak ona, marzyły o udziale w programie.

-  To jest naprawdę świetna przygoda- mówi Hania Sitko podczas rozmowy w telewizyjnym studio „Sądeczanina”. Jeśli ktoś lubi śpiewać, warto spróbować.

Pierwszy etap programu to tak zwane przesłuchania w ciemno. Trzeba oczarować swoim głosem jurorów, którzy uczestnika programu nie widzą.  To było dla ciebie trudne? Wymagało to perfekcyjnego wykonania piosenki. Musiałaś stoczyć walkę z tremą?
-
Tak. I strasznie się stresowałam.  Ale kiedy wyszłam na scenę i to wszystko zobaczyłam, nie było aż tak źle, jak się wydawało. Nawet zrobiło się fajnie.  

Kiedy odwróciły się fotele jurorów miałaś  ochotę skakać ze szczęścia?
-
Właśnie tak było.  Ale z tą radością  też nie jest łatwo, bo nieraz w programie z tego szczęścia niektórzy uczestnicy programu przestają śpiewać.

Cieszyłaś się i myślałaś, że trzeba w dobrym stylu dotrwać do końca?
-
Musiałam utrzymać się w rytmie i melodii. Ale nawet gdyby żaden juror się nie odwrócił, to i tak byłby to dla mnie wielki sukces.

Kiedy oglądamy program w telewizji, widzimy  gotowe zmontowane nagranie, jednak wszyscy są ciekawi jak naprawdę wyglądają kulisy takiego show. Czy uczestnicy są   rywalami, czy też  potrafią się ze sobą zaprzyjaźnić wzajemnie się wspierać.?
-To przede wszystkim zabawa, spotkanie  z innymi fajnymi dziećmi, które mają podobne pasje i można o tych pasjach porozmawiać. Można też pogadać o różnych stylach śpiewania, bo każdy z nas jest inny. Ja na przykład bardzo lubię rocka.

Choć potraficie się ze sobą zaprzyjaźnić, to jednak każdy marzy o wygranej. A co, jeśli to będziesz ty? Czy  jesteś przygotowana na sławę? Taka mała dziewczynka jak ty, potrafi to dźwignąć?  

Co odpowiedziała Hania? Będziecie zaskoczeni! Jak wyglądały przygotowania do kolejnego etapu rywalizacji czyli bitwy na głosy?  Czy mała  artystka z Nowego Sącza śpiewa od kołyski?   Kiedy zobaczymy ją w kolejnym odcinku The Voice Kids.  Obejrzyjcie rozmowę zarejestrowaną przez nasze kamery. ([email protected]) fot.  screen YouTube

Dziękujemy za przesłanie błędu