Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 12 grudnia. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
19/09/2018 - 16:15

Jak ludzie dotrą na cmentarze? Wołanie do władz miasta o szynobus 1 listopada

Do 1 listopada pozostało jeszcze kilka tygodni, ale mieszkańcy osiedla Helena w Nowym Sączu już martwią się, jak dostaną się w dzień Wszystkich Świętych na cmentarze znajdujące się po drugiej stronie miasta. Do władz Nowego Sącza apelują, aby w tym szczególnym dniu kursował szynobus, który w dni powszednie dowozi mieszkańców z Heleny oraz gmin Podegrodzie i Chełmiec, a nawet Limanowej do centrum miasta.

Szynobus zapewniający połączenie między dzielnicą Helena, a centrum Nowego Sącza nie jeździ w weekendy. Dzień pierwszego listopada wypada w tym roku w środku tygodnia. Konkretnie w czwartek. Mieszkańcy obawiają się, że we Wszystkich Świętych szynobus również nie będzie kursował, a to może skomplikować im, w związku z większym ruchem na drogach w tym dniu, dotarcie do cmentarzy znajdujących się po drugiej stronie miasta.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Nowego Sącza interpelowała w tej sprawie do władz miasta radna Bożena Jawor.

- W imieniu mieszkańców bardzo proszę, żeby spowodować, aby szynobus jeździł na trasie Nowy Sącz - Chełmiec 1 listopada - mówiła Bożena Jawor. - Jest to święto, a jak wiadomo wtedy nie ma tego połączenia. Ktoś powie, że są autobusy komunikacji miejskiej. I owszem, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że szynobusem podróż do centrum miasta byłaby zdecydowanie szybsza. Wszystkich Świętych jest to szczególny dzień i jeśli byłoby to możliwe to proszę o to, aby szynobus kursował we Wszystkich Świętych.

[email protected], Fot. IM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu