Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
14/04/2012 - 11:57

Jak głosowali w sprawie zwrotu wraka Tu-154M?

Podczas piątkowego (13 kwietnia), burzliwego posiedzenia Sejmu RP przepadł wniosek o uzupełnienie porządku dziennego o pierwsze czytanie poselskiego projektu uchwały w sprawie zobligowania władz Federacji Rosyjskiej do oddania Polsce dowodów katastrofy z dnia 10 kwietnia 2010 roku, w tym przede wszystkim wraka samolotu TU-154M.
Za wnioskiem głosowało 145 posłów (PiS, SP i jeden z PSL – Zb. Sosnowski), przeciw – 263 (PO, RP, SLD, PSL), a wstrzymało się 8 (6 z PSL, 2- SLD). Nie głosowało 44 posłów.
Jak wynika ze stenogramu sejmowego wszyscy posłowie wybrani w okręgu 14 (od Gorlic po Podhale) głosowali zgodnie ze stanowiskiem w tej sprawie swoich klubów.
Wniosek poparli: Barbara Bartuś z Gorlic, Wiesław Janczyk z Limanowej, Piotr Naimski z Nowego Sącza i Anna Paluch z Krościenka (wszyscy Prawo i Sprawiedliwość) oraz Arkadiusz Mularczyk z Nowego Sącza, Andrzej Romanek z Nowego Sącza i Edward Siarka z Raby Wyżnej (wszyscy Solidarna Polska).
Przeciwko głosowali: Marian Cycoń ze Starego Sącza , Andrzej Czerwiński z Nowego Sącza i Andrzej Gut-Mostowy z Zakopanego (cała trójka Platforma Obywatelska).
(HSZ) ,
Fot. sejm.gov.pl, deon.pl

Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)