Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
25/02/2018 - 18:00

Jadwiga Marzec i Grzegorz Olszewski wyróżnieni w konkursie im. Ks. Prof. Bolesława Kumora przez czytelników portalu Sadeczanin.info

Grzegorz Olszewski, młody historyk oraz Jadwiga Marzec, emerytowana sądeczanka pisząca książki otrzymali wyróżnienie czytelników portalu Sadeczanin.info podczas wczorajszej gali konkursu im. Ks. Prof. Bolesława Kumora.

W sobotni wieczór, podczas gali odbywającej się w sali im. R. Sichrawy Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół w Nowym Sączu wyróżnione osoby otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wręczał je Tomasz Kowalski, redaktor naczelny portalu Sadeczanin.info oraz miesięcznika Sądeczanin.

Wyróżnienie w kategorii „Sądecki Autor” otrzymał Grzegorz Olszewski, młody historyk i pasjonat Sądecczyzny. Pan Grzegorz jest dwukrotnym laureatem Nagrody „Sądecczyzna” im. Szczęsnego Morawskiego. Autorem i współautorem cennych książek historycznych. Działa też na niwie społecznej. Od ubiegłego roku jest sołtysem Jazowska, miejscowości w gminie Łącko.

Jest także autorem wielu artykułów i publikacji historycznych, które ukazywały się m.in. w: „Roczniku Sądeckim”, „Almanachu Sądeckim, „Almanachu Łąckim”, „Almanachu Muszyny, w portalu Sadeczanin.info i miesięczniku Sądeczanin. Był członkiem redakcji „Almanachu Łąckiego w latach 2009-2012, a także Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii w latach 1997-1999.  Prelegent na wielu konferencjach dotyczących historii Nowego Sącza i regionu m.in. Jazowska.

- Bardzo dziękuję czytelnikom portalu Sadeczanin.info, że oddali na mnie głos – mówił na gorąco po zakończeniu uroczystej gali Grzegorz Olszewski. – To dla mnie duże wyróżnienie. Osobiście troszeczkę inaczej typowałbym laureatów, ale zaznaczam jest to moje prywatne zdanie. W przypadku „Sądeckiego Autora”, to obiema rękami podpisuję się pod werdyktem. Uważam, że pan Adam Ziemianin już dawno powinien otrzymać takie wyróżnienie. Natomiast, jeśli chodzi o drugie wyróżnienie – „Książka o Sądecczyźnie”, to zaproponowałbym inne typy, ale ja patrzę na dzieło, które wybrano troszeczkę pod innym kątem – historycznym, bo sam jestem historykiem. Gratuluję laureatom i osobom wyróżnionym. Do zobaczenia za rok.

Grzegorz Olszewski, który napisał dzieje Jazowska pracuje zawodowo w branży termoenergetycznej w Nowym Sączu.

Jadwiga Marzec, choć nie urodziła się w Nowym Sączu, mieszka tutaj od 1977 roku. Mówi, że jest to jej miejsce na ziemi. Przez wiele lat pracowała w Ochotniczych Hufcach Pracy, organizowała półkolonie, obozy, warsztaty oraz imprezy przy współpracy z instytucjami samorządowymi i pozarządowymi. Jest autorką wierszy, fraszek, bajek i opowiadań dla dzieci. Zawsze pragnęła napisać książkę dla najmłodszych. To marzenie udało się spełnić w minionym roku.

"Niezwykły tydzień Frani" przyniósł Jadwidze Marzec także nominację w Konkursie o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora w kategorii „Książka o Sądecczyźnie”.

- Ogromnie cieszę się, że to właśnie czytelnicy portalu Sadeczanin.info docenili mogą książkę o niezwykłej dziewczynce i jej perypetiach. Jakich? Zachęcam każdego do lektury – mówi Jadwiga Marzec. – To książka zarówno dla młodego, jak i starszego czytelnika. Tym wyróżnieniem jestem bardzo zaskoczona. Za sobą mam bardzo dużo spotkań autorskich i plany na kolejną książkę o perypetiach Frani.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

[email protected] Fot. IM.

Konkurs im. Ks. Prof. B. Kumora, wyróżnienia Czytelników
Wyróżnieni Jadwiga Marzec i Sławomir Olszewski


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe