Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
04/11/2019 - 19:10

Izby: kolejna kradzież koni w regionie. Czy to przypadek?

Czy w naszym regionie grasuje zorganizowana grupa przestępcza specjalizująca się w kradzieży koni? Najpierw złodzieje ukradli w Mochnaczce Wyżnej koło Krynicy cztery konie należące do właściciela miejscowej stadniny. Potem była głośna na całą Polskę kradzież z dwóch pastwisk w Kurowie (gmina Chełmiec) siedmiu koni, w tym źrebaka należących do znanego hodowcy Andrzeja Wody i jego sąsiada. Teraz kolejna kradzież. Tym razem w Izbach, maleńkiej miejscowości w gminie Uście Gorlickie. Z pastwiska skradziono cztery konie (hucuły) i kuca szetlandzkiego będące własnością stadniny rodziny Rączków.

Czy to przypadek? Chyba nie.

Właściciele zwierząt skradzionych w Mochnaczce Wyżnej i Kurowie do tej pory ich nie odzyskali, choć dosłownie poruszyli niebo i ziemię, aby je odnaleźć.

Nie wiadomo, czy zwierzęta nie zostały wywiezione za granicę. Nikt nie daje też gwarancji, czy jeszcze żyją. Obiema sprawami zajmuje się policja. W obu jest prowadzone postępowanie.

Teraz doszło do kolejnej kradzieży w Izbach w gminie Uście Gorlickie. Z ogrodzonego pastwiska wyprowadzono cztery konie huculskie (źrebne klacze) oraz jednego kuca szetlandzkiego.

Portalowi Sadeczanin.info udało się dotrzeć do właścicieli stadniny, z której skradziono hucuły. Rozmowa z Anną Rączką, córką właściciela „Końskiej Doliny” stadniny koni huculskich i arabskich Izby k/ Krynicy już jutro.

Informację o kradzieży koni potwierdziła gorlicka policja.

- Jak wskazują osoby, który opiekowały się tymi końmi, do samej kradzieży miało dojść w okresie od 14 do 17 października. Zaginęło łącznie pięć koni, w tym klacze źrebne. Cztery z nich to były hucuły, a jeden to kuc szetlandzki. Ich łączna wartość to około 35 tysięcy złotych – mówi w rozmowie z dziennikarzem „Sądeczanina” asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy gorlickiej policji.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Uścia Gorlickiego, bo do tej kradzieży doszło na podległym im terenie.

Luk, RG, fot. arch. Stadnina „Końska Dolina”.







Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020