Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
02/05/2019 - 08:20

Iskry się sypią między prezydentem Handzlem a przewodniczącą Mularczyk

Do tego, że po zmianie władzy w miejskim magistracie podczas sesji dochodzi do ciągłych utarczek między związanym z Koalicją Nowosądecką prezydentem Ludomirem Handzlem a radą miasta, w której większość mają Prawo i Sprawiedliwość oraz klub Wybieram Nowy Sącz, wszyscy już chyba przywykli. Teraz okazuje się, że polityczni oponenci nie potrafią zakopać wojennego topora nawet przy okazji ważnych państwowych świąt. Zrobiła się z tego awantura.

Czy odkąd w ratuszu rządzi związany z Koalicją Nowosądecką Ludomir Handzel  skończył się praktykowany dotychczas zwyczaj wspólnego wysyłania świątecznych życzeń, czy zaproszeń na miejskie uroczystości państwowe?  Tak wynika z oficjalnego pisma przesłanego do prezydenta przez radnych PiS i klubu Wybieram Nowy Sącz.

Czytaj też Paparazzi ciemną nocą, polowanie na polityczne dziewictwo i sobowtór Handzla

Jesteśmy zaniepokojeni powtarzającą się praktyką pomijania Rady Miasta, jako organu władzy samorządowej, przy organizacji różnych wydarzeń, szczególnie tych związanych z obchodami świąt państwowych – czytamy w piśmie sygnowanym przez szefową klubu PiS Barbarę Jurowicz.

Radni napominają prezydenta Handzla, apelują do niego o powrót do wcześniejszych zwyczajów i podkreślają, że „organizowanie imprez o charakterze patriotycznym, powinno być wolne od eksponowania różnic politycznych".

Czytaj też Kręcenie wyborczej afery czyli jak zrobić kłamczuchę z Mularczykowej

Głos w tej sprawie zabrała też przewodnicząca rady miasta Iwona Mularczyk.

- Nie wiem, czym się kierował pan prezydent. Może chciał pokazać się jako osoba najważniejsza w mieście – powiedziała na antenie Radia Kraków. -  Rada miasta jest ważnym organem. To tutaj zasiadają przedstawiciele obywateli miasta, z bardzo różnych środowisk. I to ich obecność powinna być zaznaczona w tak ważnym święcie" .

Co na to Ludomir Handzel?

- Prezydent nie komentuje tej sprawy – mówi Monika Zagórowska z biura prasowego sądeckiego magistratu. Odpowiedź otrzyma przewodnicząca rady, pani Iwona Mularczyk.

[email protected] fot. JmDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe