Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
09/11/2023 - 09:25

Inwentaryzacja na stadionie już w przyszłym tygodniu, a kiedy na niedokończonej budowie w Zawadzie?

Siódmego listopada spółka Nowosądecka Infrastruktura Komunalna przejęła plac budowy stadionu przy ul. Kilińskiego 47 w Nowym Sączu. Inwentaryzacja stanu niedokończonego obiektu sportowego rozpocznie się już po weekendzie. Co dalej z niedokończoną budową boiska ze sztuczną murawą w osiedlu Zawada?

Ta inwestycja jest wykonana na poziomie niespełna 30 proc. – można było usłyszeć podczas wtorkowej nadzwyczajnej sesji. Jak wiadomo, miasto, po zerwaniu umowy z generalnym wykonawcą tego zadania stoi prze koniecznością szukania nowego.

Podobnie, jak spółka NIK będzie musiało jak najszybciej rozpoczynać inwentaryzację stanu tego, co wybudował generalny wykonawca.

- Apeluje i proszę, aby generalny wykonawca przystąpił do inwentaryzacji razem z zamawiającym, gdyż będzie to szło sprawniej – mówiła podczas sesji Marta Poremba, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Jeszcze miasto nie przejęło placu budowy. Inwentaryzacje będzie prowadzona przez inspektorów i pracowników miasta. Dopiero po zinwentaryzowaniu prac budowalnych, które wykonała grupa Blackbird, miasto będzie mogło ogłosić przetarg, który wyłoni nowego wykonawcę. To pracownicy nowej firmy będą musieli dokończyć tę inwestycję.

- Musimy uzbroić się w cierpliwość – prosiła radnych, ale też mieszkańców, którzy oglądali wtorkową sesję dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta.

Jak długo będzie trwała inwentaryzacja stanu budowy na Zawadzie? – pytali radni.

- Będzie to zależało od współpracy z generalnym wykonawcą – wyjaśniła dyrektor Poremba. – Chodzi między innymi o przekazanie  dokumentów tej budowy. Nie chcę jednak w tej kwestii składać żadnych terminowych deklaracji. Chcielibyśmy postępowanie przetargowe na Zawadzie rozpisać w tym roku.

([email protected], fot. MP), © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu