Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
18/11/2018 - 12:40

Intensywna terapia na najwyższym poziomie. Wkrótce wszystko będzie gotowe

W szpitalu w Limanowej kończy się przebudowa oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Zmodernizowany nowy oddział powinien być oddany do użytku do końca roku.

Przebudowa oddziału rozpoczęła się w sierpniu br. Ta część szpitala musiała być dostosowana do ministerialnych standardów opieki zdrowotnej.

Czytaj także: Nareszcie! Jest pracownia rezonansu magnetycznego w limanowskim szpitalu

Do tej pory oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii mieścił się na czwartym piętrze głównego budynku szpitala. Posiadał siedem stanowisk dla pacjentów dorosłych w stanach bezpośredniego zagrożenia życia, z ciężkimi obrażeniami wielonarządowymi, niewydolnością oddechową i krążeniową, po zabiegach operacyjnych, urazach i zatruciach. 

Teraz będzie to oddział na wskroś nowoczesny. Zakres generalnego remontu objął m.in.: przebudowę ścian wewnętrznych, wymianę tynków, posadzek, wszystkich instalacji wewnętrznych, wentylacji oraz klimatyzacji, a także montaż nowych drzwi i okien.

Oddział zostanie również doposażony w nowoczesny sprzęt medyczny oraz meble. Pojawią się nowe łóżka, respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne, systemy do ogrzewania pacjentów.

- Sercem wyremontowanego oddziału będzie sześciostanowiskowa  sala intensywnego nadzoru - mówi Marcin Radzięta, dyrektor limanowskiego szpitala. - Oddzielnie lokum będzie miała izolatka z wejściem przez śluzę. Oczywiście znajdą się tam też pokój lekarzy, pielęgniarek, pokój socjalny, pomieszczenia magazynowe. Remont oddziału zbliża się ku końcowi. Ma być oddany do użytku z końcem 2018 roku.

Planowane koszty przebudowy i doposażenia przebudowanego oddziału wyniosą prawie 4 mln złotych. W całości zostaną pokryte ze środków własnych szpitala.

Równolegle z przebudową oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii trwa także przebudowa mieszczącej się na tym samym piętrze szpitalnej Centralnej Sterylizacji. Ta inwestycja pochłonie siedem milionów złotych i potrwa do końca marca przyszłego roku.

[email protected], Fot. Szpital w Limanowej.

Kiedy zaczął się remont tak to wyglądało
Przebudowa Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w szpitalu w Limanowej


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe