Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
26/02/2019 - 12:40

Ile chełmieccy radni dołożą do szynobusu? Dziś decyzja pod dyktando wójta

Dziś zapadnie wiekopomna dla wzajemnych kontaktów między Nowym Sączem a Chełmcem decyzja. Radni zadecydują o dopłacie ze strony chełmieckiego samorządu do szynobusu kursującego na czas budowy mostu heleńskiego.

O kolejnych zwrotach akcji dotyczących porozumienia w sprawie dopłaty do szynobusu, który kursuje od chwili zamknięcia mostu na Dunajcu jako forma komunikacji zastępczej na trasie Nowy Sącz Chełmiec – Nowy Sącz Centrum. Korzystać z szynobusu mogą nieodpłatnie wszyscy zainteresowani. W tym oczywiście gmin ościennych z Chełmcem na czele. Bernard Stawiarski na fali swojej niechęci do zawarcia porozumienia na obsługę autobusową gminy ze strony nowosądeckiej spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne nie podpisał do dziś ani nie dołożył złotówki również do szynobusu.

O szczegółach pisaliśmy m.in. w publikacjach 
Chełmiec: radni jednogłośnie za wspólną komunikacją z Nowym Sączem 
Wydłużenie trasy szynobusu do Marcinkowic to rzadsze kursy pociagu? 
Chełmiec jednak będzie miał szynobus? Interweniuje Iwona Mularczyk

Jednak gdy władzę w mieście przejął Ludomir Handzel z Koalicji Nowosądeckiej, w której jednym z liderów jest były już zastępca Stawiarskiego a obecnie wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek wójt Chełmca nagle zmienił front i gotów jest przystąpić do współpracy na polu komunikacyjnym.

Jednym z wyrazów tej gotowości jest dzisiejszy projekt uchwały, którą radni zgodnie z deklaracjami, które od nich usłyszeliśmy – przyjmą jednogłośnie. W ślad za uchwałą Chełmiec dołoży do funkcjonowania szynobusu do chwili otwarcia nowej przeprawy na Dunajcu 15 tysięcy złotych.

Radni opozycyjni nie ukrywają jednocześnie, że głosowanie chcą okrasić stosownym komentarzem. W końcu oni sami – też jednogłośnie – o tym, że gmina ma współpracować z Nowym Sączem w sprawach komunikacji uchwałę przyjęli już w maju 2018 roku.

Czy 15 tysięcy to dużo czy mało? Chełmieccy radni wskazują, że samorząd starosądecki wesprze przedsięwzięcie jeszcze mniejszą kwotą, bo w wysokości 10 tys. zł.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)