Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
22/11/2021 - 15:00

Idzie zima, co z odśnieżaniem dróg? Dwie ulice są bardzo problematyczne

Zima zbliża się wielkimi krokami. Zapewne wkrótce spadnie śnieg. Co roku rodzi to duże problemy komunikacyjne. Niezwykle ważne jest zatem, by odpowiednio wcześnie reagować. Gmina i miasto Gorlice nawiązały właśnie współpracę, dotyczącą utrzymania dwóch ulic.

Fot.: MŚ/ Zdjęcie ilustracyjne

Dzieci czekają na zimę, by móc bawić się na śniegu, a fani narciarstwa, by udać się na stok i jeździć na nartach. Nie wszyscy jednak lubię tę porę roku. Szczególnie uciążliwa jest dla kierowców. Zalegający na drogach śnieg, bardzo często blokuje im możliwość przejazdu.

Z roku na rok mamy coraz więcej doświadczeń z tym związanych. Aby reagować na pojawiające się przeciwności warto z nich korzystać. Rozwiązaniem jednego z problemów może być uchwała przyjęta podczas ostatniej sesji Rady Miasta Gorlice.

Dzięki niej, miasto nawiązało wspópracę z gminą Gorlice. Dotyczy oczywiście utrzymania zimą dróg w odpowiednim stanie. Największy problem był w tym względzie z dwoma ulicami. Szczegóły wyjaśnił zastępca burmistrza Gorlic – Łukasz Bałajewicz.

- Projekt dotyczy wymiany barterowej pomiędzy miastem i gminą. Mamy dwie drogi, które są na granicy. Jest to ulica Zbożowa oraz Graniczna, będąca przedłużeniem ulicy Wspólnej. Współpraca będzie polegać na tym, że my będziemy utrzymywać ul. Wspólną, a gmina-ul. Zbożową – mówił.

- Tym samym zniknie problem związany z tym, że jedna droga będzie utrzymywana przez dwa samorządy. Według nas to korzystne rozwiązanie – dodawał Łukasz Bałajewicz.

Pozytywną opinię wyraziła komisja infrastruktury. Uchwała została przyjęta głosami wszystkich - 21 radnych. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: MŚ/ Zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu