Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 listopada. Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
23/09/2020 - 13:10

I znowu śmierć w Nowym Sączu. Wirus dobił 34-latka. Są też zgony w powiecie

To kolejny dobowy raport wojewódzkiego Sanepidu, który przynosi dramatyczne informacje o tych, którzy przegrali walkę z chorobami, spotęgowanymi przez koronawirusa. Wśród nich jest mieszkaniec Nowego Sącza. Miał tylko trzydzieści cztery lata.

Środa przynosi smutne doniesienia o kolejnych zgonach. Nie żyje 34-letni mężczyzna z Nowego Sącza. Walkę z koronawirusem przegrał też  74-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego i 75-letnia kobieta z  Krakowa. Wszyscy przebywali w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie. W szpitalu w Limanowej zmarł  kolejny, także 74-letni, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego.

Jak informuje sanepid, trzy ofiary śmiertelne COVID-19 cierpiały na choroby współistniejące. To kolejny dzień nowej lawiny zakażeń w Małopolsce. Badania laboratoryjne potwierdziły 153 nowe przypadki  zakażeń u 70 kobiet i 65 mężczyzn, w wieku od roku do 85 lat.

W powiecie nowosądeckim koronawirusem zaraziło się 11 osób, w  Nowym Sączu 2.  Z chorobą muszą się też zmierzyć 4 osoby z Limanowszczyzny. Oto dane z pozostałych powiatów w regionie.

Służby sanitarno-epidemiologiczne raportują o stu dwunastu nowych przypadkach z  Krakowa (42 osoby), powiatu nowotarskiego (16 osób), krakowskiego (12 osób), myślenickiego (11 osób), tatrzańskiego (8 osób), powiatów suskiego i olkuskiego (po 5 osób), oświęcimskiego, bocheńskiego i chrzanowskiego (po 4 osoby), wadowickiego (3 osoby), powiatów: dąbrowskiego i proszowickiego (po 2 osoby) oraz powiatu tarnowskiego (1 osoba).

Aktualnie 17 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu