Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lipca. Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
05/01/2019 - 18:30

Horror na drodze. Kierowcy potracili głowy. Wypadek goni wypadek

Śnieg, który nie przestaje sypać zamienił dziś jazdę samochodem w prawdziwy horror. W Piwnicznej zderzyły sie trzy samochody, zaraz potem w Rytrze dachowało auto. W Olszanie kierowca wpadł do rowu. Policjanci ciągle odbierają telefony o stłuczkach, a drogowcy walczą z białą nawałnicą, ale nie dają rady.

Warunki dla drogach są katastrofalne. Sypie mokry śnieg, na jezdniach zalega śnieg, który zamienia się  w białą, śliską skorupę. Kierowcy przyzwyczajeni do łagodnej dotychczas aury, mają kłopoty z panowaniem nad kierownicą. Niektórzy zupełnie potracili głowy.

Czytaj też Śmierć przyczaiła się na nich z kosą w śnieżnym koszmarze [ZDJĘCIA]

W Piwnicznej, tuż przed południem, doszło do karambolu trzech aut, do którego doprowadził jadący skodą Słowak.

- Nie dostosował prędkości do panujących warunków i wypadł na łuku drogi. Zderzył się jadącymi z naprzeciwka autami, Fordem i Toyotą. Kierowcy i pasażerowie, w sumie osiem osób zostali niegroźnie poturbowani.

Czytaj też Hardcorowcy, udręczeni i optymiści, czyli Nowy Sącz pod śniegiem [WIDEO] 

W dwie godziny później dachowało auto w Rytrze. Za kierownicą siedziała kobieta. Na szczęście z wypadku wyszła bez szwanku. Skończyło się na strachu. Z kolei w Olszanie samochód wpadł w do rowu. O krok od nieszczęścia było także w Ujanowicach, gdzie samochód, potrącił pieszego, któremu - to cud - nic się nie stało.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków jazdy. Na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych pracują pługi i piaskarki, które walczą z białą nawałnicą, ale to jak walka z wiatrakami, bo ciągle sypie.

Czytaj też Co się stało w nocy w sądeckiej galerii handlowej. Postawili na nogi strażaków 

Tymczasem prognozy synoptyków nie brzmią optymistycznie. Padać będzie do późnego wieczora. W nocy temperatura spadnie poniżej zera i jezdnie mogą zamienić się w szklankę. W niedzielę też prognozowane są opady śniegu.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)