Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
29/09/2020 - 15:00

Honorowi dawcy z Korzennej ratują ludzkie życie. Oddali ponad 20 litrów krwi!

Niektórzy mieszkańcy oddali krew po raz pierwszy, inni robią to od kilkudziesięciu lat. Byli wśród nich postawni mężczyźni i filigranowe kobiety. Cel był jeden: podzielić się lekiem, którego nie da się wyprodukować. Razem udało im się zebrać ponad 20 litrów krwi. Brawa dla honorowych krwiodawców z Korzennej!

Osoby, które zechciały pomóc, mogły to zrobić w ubiegłą niedzielę w remizie OSP Korzenna w godzinach od 9 do 14. – Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczna akcja przebiegała inaczej. Bardzo poważnie podeszliśmy do rządowych obostrzeń, a do dyspozycji uczestników wydarzenia oddaliśmy więcej pomieszczeń niż zwykle – komentuje Stanisław Wojtarowicz, naczelnik OSP Korzenna. – Pogoda dopisała, dlatego część osób mogła przebywać na zewnątrz – dodaje.

Zobacz też: Przeszłam COVID-19. To była najtrudniejsza walka, jaką przyszło mi stoczyć

W tym roku udało się zebrać ponad 20 litrów krwi. Jak czytamy na profilu OSP Korzenna w mediach społecznościowych, na miejsce przybyło 59 osób. 45 podzieliło się z potrzebującymi bezcennym lekiem, a pozostałe 14 niestety nie mogło oddać krwi. Wśród ochotników znaleźli się nie tylko silni i dobrze zbudowani mężczyźni, ale również szczupłe i nie mniej odważne kobiety. Obecne w remizie pielęgniarki stanęły na wysokości zadania i zadbały o to, aby pobranie odbyło się bezboleśnie.

Całej akcji patronował śp. ks. Artur Babik, były wikariusz w Korzennej, który bardzo cenił sobie pracę i oddanie strażaków. Niestety w młodym wieku przegrał walkę z ciężkim nowotworem. Od zawsze angażował się w życie społeczne gminy, jednak w szczególny sposób zachęcał mieszkańców do oddawania krwi – leku, który ratuje ludzkie życie. ([email protected], fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu