Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
10/04/2024 - 16:50

Hamujcie przy kamieniołomie w Królowej Górnej. Zaczynają gruntowny remont powiatówki

Hamujcie przy kamieniołomie w Królowej Górnej w gminie Kamionka Wielka. Już za kilka dni drogowcy zaczynają gruntowny remont powiatówki Królowa Górna - Ptaszkowa - Grybów.

Zacznijmy od tego, że roboty przy modernizacji drogi Królowa Górna - Ptaszkowa - Grybów obejmą liczący sobie 800 metrów najbardziej wyeksploatowany odcinek w Królowej Górnej w pobliżu kamieniołomu. Przetarg na realizację ogłoszony był już w lutym. Teraz wiemy, że najkorzystniejszą i tym samym wybraną ofertą okazała się ta opiewająca na 1 131 998,40 zł Przedsiębiorstwa Drogowo - Mostowego „GODROM” Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością z Gorlic.

Dzięki inwestycji droga doczeka się zupełnie nowej podbudowy z kruszywa i podbudowy bitumicznej a całość dodatkowo wzmocniona zostanie specjalną siatką niwelującym ruchy osuwiskowe ziemi wykonaną z włókien szklano-węglowych. 

Uwaga! Ruch wahadłowy na przelotowej powiatówce! Noga z gazu, bo remont

Dopiero na tak wzmocniony „fundament” drogowcy położą kolejne warstwy nowej nawierzchni czyli warstwę wiążącą i ścieralną. Będą też zupełnie nowe pobocza i odtworzony zostanie biegnący wzdłuż drogi rów melioracyjny.

Roboty ruszają już w najbliższy piątek 12 kwietnia w związku z tym kierowcy muszą nastawić się na utrudnienia.

- Na czas prowadzenia prac zostanie okresowo wprowadzony ruchu wahadłowy. Przewiduje się również wyłączenia odcinka z ruchu - uprzedzają drogowcy a my tylko zaznaczmy, że ze wszystkimi pracami muszą się uwinąć jeszcze przed wakacjami i dodajmy, że inwestycja finansowana jest ze środków budżetu Powiatu Nowosądeckiego. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info/PZD) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu