Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
09/08/2018 - 19:55

Gwiżdż nie przekonał Kurskiego. TVP nie da Nowego Sącza na mapę pogody

Zamarzył się wiceprezydentowi Gwidżowi Nowy Sącz na pogodowej mapie pierwszego i drugiego programu Telewizji Polskiej. W tej sprawie wystosował list do prezesa Jacka Kurskiego. Przyszła odpowiedź. Odmowna.

Skąd te pogodowe ambicje wiceprezydenta? W piśmie do Kurskiego Jerzy Gwiżdż napisał, że Nowy Sącz jest trzecim po Krakowie i Tarnowie miastem Małopolski i stolicą ważnego subregionu Małopolski " o bogatych walorach gospodarczych, a przede wszystkim przyrodniczych i uzdrowiskowych".

- Stąd też istotne jest informowanie o tym, jaki jest przewidywany stan pogody w obrębie tego subregionu, którego stolicą jest Nowy Sącz – pisał do Kurskiego Gwiżdż i podkreślał, że z prognozy pogody będą zadowoleni i mieszkańcy i turyści, którzy wypoczywają w Nowym Sączu i na Sądecczyźnie.

Te argumenty jednak Telewizji Polskiej nie przekonały.  Przyszła grzeczna, ale odmowna odpowiedź.  Dlaczego nie chcą Nowego Sącza na pogodowej ogólnopolskiej mapie?

- W żadnym wypadku nie jest to lekceważenie tego pięknego miasta - czytamy w zaadresowanym do Jerzego Gwiżdża piśmie. - Wynika to wyłącznie z przyjętej  zasady przejrzystości plansz pogodowych, na których prócz nazw miast są umieszczane  także symbole pogodowe, jak słońce chmury i temperatura.

W uzasadnieniu odmownej odpowiedzi na postulat wiceprezydenta napisano też, że mapa przedstawia stan aktualny i prognozę na większym  obszarze, jak kontynent, czy kraj.  Dla pobliskich miejscowości prognoza niewiele się różni , co najwyżej prognozowana temperatura  jest wyższa lub niższa o 1,2 stopnie.

Ale, jak się okazuje, jest jeszcze nadzieja na spełnienie telewizyjnych, pogodowych snów o potędze Nowego Sącza.  

- Państwa prośbę postaramy się uwzględnić przy tworzeniu nowej oprawy pogodowej.  Mimo  wszystko mam nadzieję, że pogoda w TVP nadal będzie oglądana przez mieszkańców  i zwiedzających Nowy Sącz.

Kiedy będzie tworzona "nowa oprawa"? Nie wiadomo.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot, Jm ,screen TVPDziękujemy za przesłanie błędu