Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 9 grudnia. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
21/07/2019 - 16:45

Gwałtowna burza przeszła nad regionem. Podtopione budynki, połamane drzewa

Zgodnie z zapowiedziami Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, nad Sądecczyzną i Limanowszczyzną przeszła burza z ulewnym deszczem. Strażacy wielokrotnie usuwali wodę z podtopionych budynków i przetykali zatkane przepusty.

Dzisiaj popołudniu nad Sądecczyzną i Limanowszczyzną przeszła gwałtowna burza z opadami deszczu. Sądeccy strażacy kilkakrotnie byli wzywani do Witowic Górnych i Dolnych, gdzie żywioł wyrządził największe szkody. 

Zobacz też Burzowy koszmar z gradem. Rozsyłają sms-y z ostrzeżeniem. Może być groźnie

O godzinie 14.30 strażacy z Nowego Sącza i pobliskich jednostek ruszyli do Witowic Górnych, gdzie woda zalewała budynki mieszkalne. Kilkadziesiąt minut później znów zostali wezwani do tej samej miejscowości. Tym razem mieszkańcy prosili o usunięcie drzewa powalonego na drogę. O godzinie 15 pośpieszyli do Witowic Dolnych, gdzie w pobliżu szkoły przetykali zatkane przepusty.

Bardzo pracowity dzień mieli także limanowscy strażacy. Aż szesnaście razy byli wzywani do usuwania z dróg połamanych drzew, przetykania niedrożnych przepustów i wypompowywania wody z zalanych piwnic. W terenie wciąż pracuje kilkudziesięciu strażaków. 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało do mieszkańców smsy z ostrzeżeniem o bardzo silnym wietrze, burzach i gradzie oraz apelem, aby nie chować się pod drzewami. RCB poinformowało również, że mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu. 

RG [email protected] Fot. OSP Łososina Dolna

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu