Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
13/10/2020 - 16:00

Grybów: pogotowie przeciwpowodziowe. Biała Tarnowska wezbrała [ZDJĘCIA]

Burmistrz Grybowa Paweł Fyda wprowadził dzisiaj o godzinie siódmej pogotowie przeciwpowodziowe w mieście. Rzeka Biała Tarnowska przekroczyła stan ostrzegawczy.

Czytaj także: Nowy Sącz: rzeki odpowiedziały już na deszczową aurę. Czy grozi nam powódź?

Od niedzieli nieprzerwane pada. Biała Tarnowska w Grybowie już nie pierwszy raz pokazuje, na co ją stać. W tak deszczowe dni, jak obecnie robi się bardzo groźna. Błyskawicznie przybiera.

Także i teraz scenariusz, można powiedzieć powtórzył się. Sytuacja w Grybowie zaczęła się robić poważna wczoraj wieczorem. Dzisiaj o godz. 6 rano Biała Tarnowska osiągnęła 360 cm. Przekroczyła o trzydzieści centymetrów stan ostrzegawczy (330 cm, alarmowy 400 cm).

Zobacz też: Świat baby z gór jest kolorowy

Dzisiaj o godzinie 7 rano burmistrz wprowadził w mieście aż do odwołania pogotowie przeciwpowodziowe. W południe poziom wody w Białej Tarnowskiej wynosił 340 cm, a o godz. 15 poziom wody obniżył się do stanu ostrzegawczego.

- Całą noc monitorowaliśmy to, co dzieje się na Białej Tarnowskiej. Zaczęło być groźnie – mówi Paweł Fyda, burmistrz Grybowa. – Sytuację na bieżąco monitorujemy. Wprowadziłem całodobowy dyżur. Mimo, że Biała opada to jednak dyżur nadal jest utrzymywany. Jeśli chodzi o stany wód w innych ciekach wodnych i rzekach na terenie powiatu to nie ma przekroczeń, ale tendencja jest wzrostowa.

- Cały czas monitorujemy sytuację - mówi  Ryszard Wąsowicz, kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu. - A sytuacja jest bardzo dynamiczna.

[email protected], Fot. Urząd Miasta w Grybowie.

Grybów: pogotowie przeciwpowodziowe. Biała Tarnowska wezbrała
Burmistrz Grybowa Paweł Fyda wprowadził dzisiaj o godzinie siódmej pogotowie przeciwpowodziowe w mieście. Rzeka Biała Tarnowska przekroczyła stan ostrzegawczy.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)