Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
03/12/2022 - 11:50

Gruzińska piekarnia stała się hitem w Nowym Sączu. Robią tam prawdziwe niebo w gębie

Okazała się prawdziwym przebojem w Nowym Sączu. Dlaczego? Bo piekarzem jest Gruzin, który serwuje prawdziwe niebo w gębie. No i te nazwy… chaczapuri, chleby puri, słodkie ciasto medok czy kada. Ludzie po prostu pokochali piekarnię WAZI przy Lwowskiej, która ostatnio zaskoczyła swoich fanów nowymi smakami

W tej piekarni ludzie przełykają ślinę w kolejce

To nie jest zwykła piekarnia. Bo Zurabi Shekiladze, zakochany w Nowym Sączu Gruzin, to niebo w gębie przygotowuje tuż za ladą. Na oczach tych, którzy stoją w kolejce i przełykają ślinę.

Sztandarowym przysmakiem jest chaczapuri. Nazwa brzmi zagadkowo? To rodzaj świeżuteńkiej, ciepłej bułki, wypełnionej farszem. Jak podkreśla Zurabi Shekiladze, przygotowanie ciasta wcale nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Potrzebna jest do tego wprawa i znajomość gruzińskich tradycji.

Porcje większe lub mniejsze mogą mieć znakomicie przyprawione nadzienie z mięsa,  także ziemniaków czy fasoli.  

Teraz serwują nowe gruzińskie przysmaki

Teraz WAZI serwuje nowość, chaczapuria dżaruli z mozzarellą, jajkiem  i masłem.

Jest też chaczapuri-pizzerinka, nie tylko z dodatkiem mozzarelli, ale także z serem gouda, śmietaną, salami, bazylią i oregano.

W tej piekarni wszystko jest jeszcze ciepłe, prosto z pieca

Wielkim wzięciem w Nowym Sączu cieszy się też pieczony w tradycyjnym gruzińskim piecu chleb Puri. Naszego tradycyjnego wyglądem nie przypomina, ale jest fantastyczny, bo zawsze świeży i pachnący. 

 - U  nas w  piekarni nie  sprzedajemy wczorajszego chleba czy  nieświeżych przysmaków – mówi Zurabi Shekiladze. -  Wszystko jest przygotowywane według starych, sprawdzonych  receptur. Robimy to tutaj dokładnie tak jak u nas w kraju - dodaje.

Nowe smaki  piekarni WAZI to także pizza z mozzarellą, pomidorkami, oliwkami i  gruzińskimi przyprawami.  Jest jeszcze szynka w sosie wazi z mozzarellą, śmietaną, bazylią i oregano.

Przeszklone witryny w piekarni kuszą też słodkimi przysmakami, takimi jak ciasta półfrancuskie z nadzieniem czy ruletka gruzińska.  Można też kupić tradycyjne gruzińskie napoje,  słodką lemoniadę oraz zdrowotną wodę Borjomi.

Właściciele WAZI swoją pierwszą gruzińską piekarnię otworzyli w Krakowie. Tam gruzińskie przysmaki zbierały najlepsze recenzje. Piekarnia została odznaczona prestiżową w świecie kulinarnym nagrodą "Orły" w 2020 roku.

W Nowym Sączu piekarnia WAZI mieści się  przy ulicy Lwowskiej 69 . Wszystkie pyszności można zobaczyć stronie internetowej wazi.pl oraz na profilu na Facebooku: WAZI - Gruzińska piekarnia ([email protected]) fot.WAZI

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu