Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
04/09/2023 - 19:05

Grubo ponad 7 milionów. Stary Sącz dostał pieniądze na załatanie dziur w budżecie

Podczas ostatniej sesji burmistrz Jacek Lelek podzielił się z radnymi doskonałymi wieściami. Gmina Stary Sącz otrzymała właśnie kolejny zastrzyk finansowy – grubo ponad 7 milionów.

7 278 380 zł to rządowa pomoc w ramach dodatkowych środków na wsparcie samorządów, która trafi do samorządu w tzw. subwencji ogólnej. Już w trakcie sesji radni głosowali nad projektem uchwały, który formalnie wprowadził się pieniądze do budżetu samorządu w 2023 rok. 

Sołtys o tragicznym wypadku w Barcicach: „Jestem wkur… na cały ten bajzel”. Jest odpowiedź starostwa

- To kwota fantastycznie duża i rzeczywiście nas mocno podratowała – komentował burmistrz Jacek Lelek. – Tutaj rzeczywiście trzeba przyznać, że rząd nie pozostał głuchy na sygnały samorządów o tym, że będą miały, że będziemy mieli bardzo duże problemy ze spięciem budżetu. Natomiast w największym stopniu środki te będą niwelowały te niedobory w budżecie, które powstały w tym momencie, kiedy konstruowaliśmy budżet i trzeba było bardzo mocno w wielu przypadkach ograniczyć wydatki. A tak naprawdę tego ograniczenia wydatków tak łatwo zrobić się nie da. Zwłaszcza przy stale obecnej inflacji. Ciągle operujemy na cenach wyższych niż były rok temu czy – już z na pewno bardzo dużą różnicą – dwa lata temu – podkreślał Lelek.

W praktyce chodzi o to, że wiele inwestycji zaplanowanych w zeszłym roku w tegorocznych przetargach na realizację okazało się znacznie droższych niż zakładał samorząd. Przy rozstrzygnięciu takich przetargów trzeba było przesuwać środki a to na dłuższą metę ma dość karkołomne efekty. Teraz – po otrzymaniu wspomnianej wyżej kwoty - Stary Sącz może trochę odetchnąć. ([email protected] Fot.: prt sc transmisja z sesji) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu