Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
13/08/2022 - 19:35

Groźny wypadek na „powiatówce”. Czworo rannych trafiło do szpitala

Czwórka poszkodowanych i poważnie uszkodzone samochody – to skutki groźnego wypadku, do którego doszło dzisiaj w Szczyrzycu (gmina Jodłownik) w powiecie limanowskim. Przez kilka godzin droga powiatowa była zablokowana. Pogotowie ratunkowe zabrało rannych do limanowskiego szpitala.

Dwa samochody osobowe zderzyły się czołowo wczesnym popołudniem na drodze powiatowej.

Było około godziny 14, gdy służby ratownicze zostały poderwane do akcji. Ze Szczyrzyca w gminie Jodłownik alarmowano, że zaistniał tam groźny wypadek.

Błyskawicznie na miejsce zdarzenia wyjechali strażacy OSP ze Szczyrzyca, Pogorzan, a także z Posterunku Czasowego w Mszanie Dolnej. Bardzo szybko dotarły również policja i pogotowie ratunkowe.

Jak powiedziała Sądeczaninowi podinsp. Katarzyna Cisło, z biura prasowego małopolskiej policji, w tejże miejscowości doszło do czołowego zderzenia samochodów marki Hyundai i Audi.

Karetki pogotowia ratunkowego przetransportowały do szpitala w Limanowej cztery poszkodowane osoby, w tym około dwunastoletnią dziewczynkę.

- Teraz osoby te muszą przejść w szpitalu niezbędne badania – mówi podinsp. Katarzyna Cisło.

Policja ustala przyczynę wypadku. Przez kilka godzin droga w Szczyrzycu była nieprzejezdna. Blokowały ją rozbite samochody. Dopiero przed godziną 19 można nią było przejechać.

[email protected], fot. OSP Mszana Dolna – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu