Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
06/06/2020 - 21:45

Groził, że się powiesi. Dramatyczny wyścig z czasem w Bączej Kuninie

Groził, że odbierze sobie życie, wyszedł z domu i przepadł bez śladu. Od dwóch godzin w Bączej Kuninie trwają poszukiwania młodego 22-letniego mężczyzny. To dramatyczny wyścig z czasem. Okolicę przeczesują policjanci, strażacy i goprowcy.

Poszukiwania w Bączej Kuninie

Co się wydarzyło w jednym z domów w Bączej Kuninie pod Nawojową po godzinie osiemnastej?  Czy doszło do jakiejś kłótni, awantury? Czy chłopak miał jakieś kłopoty? Miał  powiedzieć, że chce sobie odebrać życie. Tak wynika z relacji dyżurnego oficera sądeckiej straży pożarnej.

Czytaj też Wylecieli jak z katapulty. Naznaczona śmiercią, przeklęta droga [ZDJĘCIA]

- Mówił, że idzie do stodoły, ale poszedł w kierunku lasu. W tej chwili trwa akcja poszukiwawcza, w której uczestniczy blisko czterdziestu strażaków,  dwudziestu pięciu ratowników GOPR z psem tropiącym.  Zgłoszenie od policji otrzymaliśmy przed dziesiętną – dodaje strażak.

Teren poszukiwań jest rozległy. Lasy z Bączej Kuniny ciągną się aż do Łabowej. Na razie przeczesywana jest najbliższa okolica.

Co wiadomo o 22-latku? Jeden z mieszkańców wsi mówi, że chłopak pracuje w piekarni.- Tu u nas młodzi niby wszyscy się znają, ale dzisiaj młodzi są inni, bardziej zamknięci w sobie. Nawet nie wiadomo, kto ma jakie problemy.  Nie  mam pojęcia co się stało. Sąsiedzi mówili, że krzyczał, że się powiesi. Wyszedł  i tyle go widzieli. Może się czymś zdenerwował, kto to wie…Oby te poszukiwania szczęśliwie się skończyły.

Czytaj te zTragedia wisi nad przejściem po pasach na Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu  

Poszukiwania są trudne. Zapadł już zmrok – mówi dyżurny ratownik GOPR. -  W terenie otwartym nie widać dobrze, a w lesie jest przecież o wiele ciemniej. W takich warunkach można minąć tego, kogo się szuka. Trzeba dobrze patrzeć  pod  nogi, na boki, w krzaki i zakamarki. Z ratownikami jest pies. Do dyspozycji mają dwa quady i trzy samochody.

Czytaj też Nie odwracaj wzroku, reaguj. Samobójcą może być bliska osoba 

[email protected] zdjęcie ilustracyjne

-Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)