Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
23/10/2020 - 11:30

Gródek: zbliża się sesja. Radni podejmą decyzję w sprawie petycji wędkarzy

Radnym z Gródka nad Dunajcem koronawirus nie przeszkodził w zwołaniu posiedzenia XXIX sesji. Jakie uchwały podejmą tym razem? Obserwuj obrady na bieżąco!

Posiedzenie XXIX sesji rady gminy Gródek nad Dunajcem zaplanowano na środę 28 października na godzinę 14. Po zapoznaniu się z porządkiem obrad spodziewamy się żywej dyskusji nad sprawami kluczowymi dla gminy.

Za kilka dni sala w Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem zgromadzi liczne audytorium. Radni będą debatować nad działalnością wójta w okresie między sesjami. Pojawi się także oficjalna informacja w sprawie analizy oświadczeń majątkowych samorządowców. Radni podejmą uchwały w sprawie przyjęcia programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2021 roku, a także w przedmiocie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości i zmiany wysokości stawki opłaty miejscowej.

Czytaj też: Gródek nad Dunajcem: zmiana zasad obsługi w urzędzie gminy. Przyczyną COVID-19

Koniec października to dobry moment na pierwsze podsumowania sytuacji finansowej gminy oraz uchwalenie ostatnich zmian w budżecie. Na środę zaplanowano również rozparzenie petycji wędkarzy łowiących ryby na terenie Gródka. Chodzi przede wszystkim o to, aby rada gminy powstrzymała się od zmiany statusu Małpiej Wyspy oraz aby ten teren w dalszym ciągu był niedostępny i objęty szczególną ochroną.

Co jeszcze wydarzy się na sesji? Obserwuj obrady na bieżąco z "Sądeczaninem"! Link do transmisji online pojawi się na naszej stronie 28 października.  (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu