Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
23/03/2014 - 13:09

Gródek: Wywrotka ciągnika w lesie, kierowca w szpitalu

Wczoraj (22 marca) w lesie w Gródku (gmina Grybów) przewrócił się ciągnik rolniczy Ursus C - 360. Kierujący tym pojazdem 64-latek trafił do szpitala.
Do zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 17. Do Gródka pojechały straż pożarna (m.in. ratownicy OSP z okolicznych miejscowości) i pogotowie ratunkowe.
- Po dotarciu strażaków na miejsce zdarzenia okazało się, że przewrócił się tam ciągnik rolniczy Ursus C – 360 – powiedział naszemu portalowi bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu. – Pojazd leżał na boku. Do ciągnika przypięty był wóz, na którym znajdowało się drewno. Jeszcze przed przybyciem strażaków poszkodowany został wydobyty spod ciągnika i dowieziony przez rodzinę do czekającej w pobliżu karetki pogotowia ratunkowego.
Do Gródka przyjechała również policja.
- Wczoraj w Gródku (gmina Grybów) podczas wykonywania prac w lesie doszło do wywrócenia się ciągnika rolniczego z przyczepą, na której znajdowało się ścięte drzewo – informuje Aneta Izworska, z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - W wyniku zdarzenia kierujący pojazdem 64 – latek został przewieziony do szpitala w Nowym Sączu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mężczyzna był trzeźwy.
Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję miejscowi strażacy OSP wspólnie z operatorem drugiego ciągnika postawili, przy pomocy wciągarki, przewrócony pojazd na koła.
(MIGA)
Fot. PSP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu