Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
22/10/2021 - 16:50

Gródek nad Dunajcem: zbliża się sesja. Będą nowe stawki za śmieci?

Zbliża się jedna z ostatnich w tym roku sesji rady gminy Gródek nad Dunajcem. Jesień to bez wątpienia czas podsumowań i dyskusji nad postulowanymi zmianami. Czego mieszkańcy mogą spodziewać się podczas kolejnego posiedzenia?

Najbliższa sesja w Gródku nad Dunajcem odbędzie się 27 października, w środę, w gminnym zespole szkół. Po otwarciu sesji i stwierdzeniu prawomocności obrad wójt Józef Tobiasz przedstawi sprawozdanie ze swojej działalności w okresie między sesjami.

Przedyskutowania będzie wymagało z pewnością sprawozdanie finansowe spółki Dunajec za ubiegły rok. Jakie są trudności, zagrożenia i perspektywy rozwoju dla spółki? Szczegółów dowiemy się w przyszłym tygodniu.

Radni uchwalą tez kilka zmian w budżecie oraz w wieloletniej prognozie finansowej gminy. Samorządowcy określą wysokość stawki podatku od nieruchomości i wybiorą metodę ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W jakiej będzie wysokości? Czy mieszkańców czekają podwyżki?

Podczas posiedzenia dowiemy się także, dlaczego radni odrzucili wniosek Stowarzyszenia Młodzi Demokraci Region Małopolska w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy. A poza tym sprawy bieżące, wolne wnioski, zapytania i interpelacje radnych, czyli to, co wzbudza najwięcej emocji i interesuje nas najbardziej.

Transmisję z posiedzenia będzie można obejrzeć w serwisie sądeczanin.info. Po zakończeniu sesji nagranie będzie dostępne w zakładce ”archiwum”. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu