Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
21/05/2020 - 16:00

Gródek nad Dunajcem: masz dość stania w korkach? Sprawdź objazd przez Korzenną!

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o utrudnieniach na drodze w kierunku Gródka nad Dunajcem. Jeśli w ten weekend pogoda dopisze, podróżni będą mieli podobny problem z dojazdem nad jezioro. Jak ominąć uciążliwe korki?

Za całe zamieszanie i remont drogi wojewódzkiej DW 975 odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Wojewódzkich, który realizuje inwestycję. Całe przedsięwzięcie na ogół cieszy turystów i mieszkańców – nareszcie będą mogli korzystać z równej, szerokiej nawierzchni, pozbawionej nierówności i dziur.

Póki co prace nadal trwają. Na odcinku Gródek nad Dunajcem – Bartkowa Posadowa tworzą się niemożliwe korki. Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że w dużej mierze winni są kierowcy, którzy wjeżdżają na regulowany sygnalizacją świetlną odcinek na czerwonym świetle. – Wtedy tworzą się zatory – informuje Dawid Gleń, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Czytaj też: Gródek nad Dunajcem: kierowcy mają dość. Od stania w korkach puszczają im nerwy

Czy jest jakiś objazd? – W celu ominięcia korków można wykorzystać drogi powiatowe prowadzące w kierunku Miłkowej i Korzennej – wyjaśnia Wojciech Błażusiak, wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. – W miejscowości Podole-Górowa należy skręcić i skorzystać z objazdu przez Przydonicę. Droga jest odpowiednia dla samochodów osobowych, natomiast ciężarówki tędy nie przejadą – dodaje dyrektor. 

Utrudnienia na trasie w kierunku Gródka są nieuniknione. Kierowcy narzekają, ale tak naprawdę wszyscy cieszą się z tego, że remont trwa. Apelujemy, aby kierowcy stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Już niedługo wszystko wróci do normy.

k.kos@sadeczanin.info, fot. Daniel Szlag

Gródek nad Dunajcem: masz dość stania w korkach? Sprawdź objazd przez Korzenną!
Fot. Daniel Szlag


Dziękujemy za przesłanie błędu