Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 10 kwietnia. Imieniny: Borysławy, makarego, Michała
27/02/2021 - 16:00

Gródek nad Dunajcem: gmina zdecyduje, jak pomóc bezdomnym zwierzętom

Druga w nowym roku sesja rady gminy Gródek nad Dunajcem odbędzie się już we wtorek, 2 marca, o godzinie 13. Jak zawsze, dyskusji samorządowców będzie można posłuchać w serwisie sądeczanin.info. Podczas posiedzenia zapadnie decyzja związana ze strategią pomocy bezdomnym zwierzętom.

To druga w tym roku i jednocześnie 34. sesja rady gminy Gródek nad Dunajcem. Obrady jak zwykle odbędą się w gminnej szkole. Samorządowcy przyjmą protokoły z dwóch poprzednich posiedzeń oraz przeanalizują działalność i postępy wójta Józefa Tobiasza w okresie między sesjami.

Radni muszą podjąć uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie części należącej do gminy nieruchomości położonej w Gródku nad Dunajcem, a także przyjąć program opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Rada gminy, wypełniając obowiązek wynikający z ustawy o ochronie zwierząt, określa w drodze uchwały program opieki nad bezdomnymi czworonogami oraz plan zapobiegania takim sytuacjom. Rolą rady gminy jest zapewnienie zwierzętom bezpiecznego miejsca w schroniskach, opieki oraz pożywienia dla wolno żyjących kotów, a także zapewnienie sterylizacji albo kastracji porzuconych czworonogów.

Czytaj też: Gródek nad Dunajcem: położenie asfaltu w lesie to nie taka prosta sprawa

Gmina powinna czynić starania na rzecz poszukiwania właścicieli dla bezdomnych zwierząt oraz współpracować z organizacjami społecznymi, których statutowym celem działania jest ochrona zwierzaków. Zorganizowanie i zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt również należy do zadań gminy.

W porządku obrad znalazł się również punkt poświęcony przedłużeniu okresu obowiązywania gminnej strategii rozwiązywania problemów społecznych. Nie zabraknie dyskusji w przedmiocie zmian w tegorocznym budżecie i w wieloletniej prognozie finansowej. Radni rozpatrzą petycję mieszkańców miejscowości Tropie dotyczącą naprawy odcinka jednej z dróg gminnych, a także ustosunkują się do ewentualnych interpelacji, zapytań i problemów zgłaszanych przez samorządowców w ramach wolnych wniosków.

Co jeszcze wydarzy się na sesji? O tym przekonamy się już we wtorek. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu