Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
26/10/2014 - 08:14

Gowinowiec walczy o fotel wójta w Gródku nad Dunajcem

Jest pełnomocnikiem Polski Razem Jarosława Gowina na powiat nowosądecki. Ale z obecnym wójtem Gminy Gródek nad Dunajcem zmierzy się, jako kandydat komitetu Wspólnota Samorządowa.
Piotr Jankowski ma 47 lat i mieszka w Gródku nad Dunajcem. Z wykształcenia jest nauczycielem matematyki, ale na początku lat dziewięćdziesiątych postawił na własną działalność gospodarczą. Ma własną firmę związaną z branżą turystyczną.

Dlaczego przedsiębiorca staje w wyborcze szranki i chce zostać wójtem?

- Kandyduję na wójta, bo chciałbym żeby nasza gmina szybciej się rozwijała. Żeby tak się stało trzeba wykorzystać szanse, jakie daje pozyskiwanie środków unijnych i rządowych.

Jankowskiemu bliskie są kwestie związane z przedsiębiorczością. Za swój programowy priorytet uznaje założenie w gminie klubu doradczego zrzeszającego przedsiębiorców.

- Chodzi o nadania odpowiedniego kierunku działalności gminy i utworzenia nowych miejsc pracy tłumaczy. Wielką szansą na rozwój gminy mogłyby się stać spółdzielnie zrzeszające producentów w celu łatwiejszego i pewniejszego zbycia wytwarzanych produktów - mówi.

Jankowski stawia także na rozwój turystyki. Uważa, że należy zwiększyć środki wydatkowane na promocję i reklamę znajdujących się na terenie gminy ośrodków wypoczynkowych oraz agroturystycznych i budowę odpowiedniej infrastruktury wspomagającej turystykę.

Inne wyborcze pomysły?

- Będę się starał o uzyskanie koncesji na wydobycie kruszyw, które są niezbędne do budowy dróg dojazdowych do posesji naszych mieszkańców.Jako ratownik wodny zobowiązuję się wspierać nasze jednostki Straży Pożarnej, które przejęły także obowiązki ratownictwa wodnego i drogowego. -obiecuje.

(mika)
Fot. Piotr Jankowski
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020